I když můžeme potraviny uchovávat v  chladničce  ,   je důležité   ji pravidelně čistit, aby se zabránilo nepříjemným pachům a křížové kontaminaci.    Mnoho lidí však zapomíná odstranit nečistoty nalepené na   těsnění dveří   , které má tendenci žloutnout nebo se dokonce časem vyvíjet plíseň. Pojďme se tedy podívat, jak vybělit a vyčistit  těsnění lednice přírodním, účinným a ekonomickým přípravkem.

Tuto skrytou část lednice nikdo nikdy nečistí: hromadí se tam bakterie a plísně!

Zařízení, které by v domácnosti nikdy nemělo chybět   , je lednička   , protože nám umožňuje uchovávat potraviny a uchovat nápoje studené. Je však nutné   jej pravidelně čistit,   aby se zabránilo výskytu bakterií a nepříjemných pachů. Toto důkladné čištění by mělo   zahrnovat i těsnění dveří chladničky, na kterém   se usazují plísně a  časem ztrácí svou bělost  . Je důležité   nepoužívat bělidla ani jiné agresivní chemikálie,   protože mohou poškodit těsnění a způsobit praskliny a díry.

Produktem, kterým můžete vyčistit těsnění lednice, aniž byste je poškodili,   je zubní pasta.   I když se používá především pro ústní hygienu, jeho složení a konzistence umožňují použití i   jako odstraňovač skvrn na různé předměty nebo povrchy.

Před čištěním těsnění chladničky doporučujeme použít latexové rukavice. Přidejte však trochu zubní pasty do sklenice vody a namočte zubní kartáček, který nepoužíváte.   Poté přejděte po povrchu dásní   a energicky třete, abyste   odstranili nečistoty.   K vysušení gumy použijte hadřík nebo hadřík navlhčený vodou. Místo zubní pasty můžete použít i bělící a dezinfekční směs   jedlé sody, citronové šťávy a octa.   Houbičkou ho vetřete do spár a poté opláchněte hadříkem.

Pokud   je pryž prasklá nebo má díry   , měla by být vyztužena vložením  koupelového silikonu   do otvorů nebo použitím   silikonového tmelu   k vyplnění otvorů nebo perforací. Tento materiál je pružný a tvárný a rychle a snadno opravuje těsnění.

Chladnička, jak často byste ji měli čistit, abyste prodloužili její životnost?

Pro dobrou údržbu doporučujeme   provádět tento typ čištění přibližně každých 15 dní. Kromě toho, aby byla vaše chladnička v perfektním stavu, bez nepříjemných pachů a nečistot, pamatujte na důležitost správného skladování potravin ve    vzduchotěsných nádobách   , které neznečišťují chladničku.

Nezapomeňte také zkontrolovat  datum    spotřeby čerstvých potravin,   jako je maso, ovoce nebo zelenina, abyste se vyhnuli výskytu mikroorganismů a nepříjemných pachů. Vnitřek chladničky také   potřebuje neustálé čištění   pomocí stejného roztoku jedlé sody, citronové šťávy a octa!

 

Pokud se budete řídit těmito radami, zjistíte, že   životnost tohoto zařízení se prodlouží   a bude opět jako nový!