Řekli byste někdy, že existuje   zelenina, která potřebuje málo vody   , aby rostla a vyvíjela se bujně a zdravě? To je pravda: ve srovnání s mnoha rostlinami, které skutečně vyžadují značné množství vody, aby dobře rostly, některé vyžadují velmi málo vody.

To představuje vynikající příležitost, jak se vyhnout ztrátě úrody, a to i v  obdobích sucha, která před létem přibývají již nějakou dobu  . Jste zvědaví a chcete vědět, která   zelenina by se měla zalévat velmi málo   ? Níže uvádíme jejich jména.

Vzhledem k létu a suchu zvažte výsadbu této zeleniny (vyžaduje velmi málo vody)!

Vzhledem ke známému   globálnímu oteplování je   problém   sucha stále vážnější, a to i v oblastech, kde ještě před časem neexistovalo.   To zahrnuje   Itálii   .

Naše země je zcela obklopena Středozemním mořem a vždy se vyznačovala mírným a mírným klimatem. V poslední době však také zaznamenáváme nárůst teplot s horkými léty a příliš teplými zimami.

Skutečnost, že   měsíce neprší,  samozřejmě způsobuje celou řadu nepříjemností pro zemědělství, které se promítají do hospodářských a sociálních škod. Existují však plodiny, které nedostatek vody nepostihuje vůbec nebo minimálně.

Je pravděpodobné, že s dalším zvyšováním teplot se budou dále rozšiřovat, což přinejmenším ukončí problémy v zemědělství. Zde je dotyčná zelenina.

Tuto zeleninu můžete pěstovat (téměř) BEZ VODY, vždy ji položíte na stůl | V létě už nebudete mít problémy

Pojďme na to:   Jaká zelenina se pěstuje s minimální spotřebou vody   ? Přestože výběr není velký, přesto je zajímavý, neboť zahrnuje mimořádně oblíbené, všestranné a oblíbené druhy. Jedná se o   luštěniny, některé druhy hlávkového salátu, jarní zeleninu a chutné hlízy   , a to:

  • Česnek, cibule a šalotka   jsou prakticky nezbytné v každé kuchyni pro dochucení pokrmů.
  • veškerá   rychle rostoucí  jarní zelenina    (včetně špenátu, ředkviček, siccagno rajčat, brambor, nových brambor…)
  • Rukola,   kterou je nutné zalévat často, ale velmi malým množstvím vody (zvláště pokud   jsou semena před vypěstováním hydratovaná,   tedy pokud zmoknou)
  • Fazole   , které dokážou přežít dlouhá období sucha.

Zkrátka, jak vidíte, tato zelenina by nás mohla „zachránit“ před nedostatkem deště, který se nad naší krásnou Itálií čím dál více tyčí. Zvažte to také, pokud máte   domácí zahradu   a žijete v   jiho-centrálních oblastech nebo na ostrovech   , kde sucha obecně trvají déle. A pak je to o zdravém, dobrém a přirozeném stravování, nemyslíte?