Existují rostliny, které čistí vzduch ve vaší domácnosti. Níže vám ukážeme, jaké to jsou, abyste si alespoň jeden z nich mohli umístit do svého domova. To je vše v dalším odstavci.

Rostliny na parapetu.

Znečištění životního prostředí je rozšířeným problémem   již mnoho let. Smog, který dýcháte, způsobuje nepohodlí a obavy o vaše zdraví.   Nejen zvenku, ale i zevnitř.   Ve skutečnosti existují formy znečištění, které mohou proniknout do domů. Ve skutečnosti jsou často přepravovány ze zahraničí.

Používání přípravků, které obsahují toxické látky,  může znečišťovat i ovzduší v domácnosti a nejen smog. V tomto případě hovoříme o toxických výparech vytvářených určitými produkty, které obsahují toxické látky. Patří mezi ně například barvy nebo rozpouštědla.

Rostliny, které čistí vzduch

Právě proto je potřeba zasahovat alespoň uvnitř domu, aby byl vzduch co nejčistší. Měli byste vědět, že   existují rostliny, které čistí vzduch   , a umístění rostliny tohoto typu do vašeho domova může být velkou pomocí. Níže se nyní podíváme, jaké výhody tyto rostliny mají a především jaké jsou.

Zde jsou rostliny, které pročistí vzduch ve vaší domácnosti

Jak jsme již zmínili, zbytky smogu a další toxické látky se mohou dostat až do našich domovů. Ty představují zdravotní riziko, a proto se musíme pokusit zasáhnout velmi jednoduchým prvním zásahem. Ve skutečnosti to, co dnes chceme vidět, je použití   antismogového systému.

Tyto rostliny jsou obecně krásné pokojové rostliny na pohled a nenáročné na péči. Mají však vynikající zdravotní přínosy.   Existují studie, které prokazují účinnost těchto rostlin při čištění vzduchu   . Ne každý to dostane, ale někteří ano, a tady je důvod.

Jazyk tchyně.

Výzkum provedený v 80. letech zjistil, že   některé rostliny jsou schopny absorbovat oxid uhličitý a uvolňovat kyslík prostřednictvím fotosyntézy chlorofylu   . Neutralizují také těkavé organické látky a proto byste určitě měli mít alespoň jeden z nich doma. Níže vidíme, jaké to jsou.

Jazyk tchyně.

Jmenuje se   Sansevieria trifasciata Laurentii   . Jedná   se o malou rostlinu s dlouhými zelenými listy   . Je velmi účinný při čištění vzduchu. Neutralizuje   hlavně formaldehyd   . Posledně jmenovaný je plyn, který se nachází ve většině čisticích prostředků. Ideální pro uložení do koupelny.

azalka indica

Je to stálezelený keř.   Azalea indica nedorůstá více než 30-50 centimetrů   a má obvykle zaoblený tvar. Její květy jsou velmi voňavé a kvete od zimy do jara. Je zvláště aktivní proti chemickým plynům, a proto čistí vzduch.

azalka indica

Měl by být umístěn ve světlém prostředí, ale neměl by být vystaven přímému slunečnímu záření   . Pak dávejte pozor, abyste jej nezalévali vodou, která obsahuje příliš mnoho vápence, protože to může způsobit poškození. Půda by měla být vlhká, ale ne příliš vlhká. Jinak budou kořeny zničeny.

filodendron

Také   nazývaná Monstera,   je to rostlina, která neutralizuje organická rozpouštědla.   Ale také formaldehyd a sloučeniny kovů.   Proto zlepšuje kvalitu vzduchu. Vypadá jako popínavá rostlina a tak musíte být opatrní, protože by se mohla zkroutit. Měl by být umístěn v blízkosti podpěry.

Drácena

Jedná se o velmi zvláštní rostlinu díky červenému okraji listů   . Je velmi elegantní mít doma a může vyrůst i několik metrů. To je prospěšné pro zdraví, protože   působí proti xylenu, trichlorethylenu a formaldehydu   . Ty mohou být obsaženy v lacích a lacích.

 

Existují i ​​další rostliny jako pothos, aloe vera, fíkus a další.