Více než 100 000 různých druhů. Všechny plísně jsou souborem mycelia, která se v závislosti na druhu objevují v různých tvarech a v různých barvách, jako je červená, černá, modrá, zelená a šedá. Pokud se ve vašem domě tvoří plísně, je to proto, že místnost není dobře větraná, a proto existují vážné problémy s ventilací a    izolací vlhkosti   .

Aby se  plíseň   nestala u vás doma vážným problémem a především pro vaše zdraví, doporučujeme 4 rostliny, které můžete mít doma a které vám pomohou omezit škody.

Umístěte tyto rostliny proti plísním po celém domě

Plísně mohou   způsobit vážné zdravotní problémy, jako je astma, alergie, podráždění, záněty, kožní vyrážky a dýchací potíže.   Chcete-li tento problém vyřešit, můžete tyto rostliny umístit po celém domě, dokonce i v koupelně. Zadržují vlhkost a   snižují tvorbu plísní na stěnách.

1. Chřest

Perfektní při umístění do koupelny. Jedná se o vytrvalou rostlinu, má velmi zvláštní tvar, je měkká a velmi trsnatá. Velmi dobře roste mezi 25°C a 7°C, ovlivněno by mohlo být i o pár stupňů níže. Miluje filtrované světlo a ne přímé světlo. Proto může být umístěn za oknem.

2. begónie

Velmi pestré a živé. I v tomto případě máme vytrvalou rostlinu, která se skvěle hodí do všech místností v domě, ale musíme dávat pozor, abychom ji nenechali v chladu nebo při příliš nízkých teplotách. Miluje víceméně stálé teploty a nesnáší teploty, které jsou příliš studené. Můžete jej umístit kamkoli, dokonce i do kuchyně.

3. Aspidistra

Je to rostlina, která pomáhá absorbovat většinu vlhkosti v domě. Je velmi odolný a přežije, i když o něj není vždy postaráno. Pokud tedy nemáte moc času na péči o rostliny, je to perfektní. Miluje vlhkost a odražené světlo.

4. Sansevieria

Také známý jako   tchýnin jazyk   je velmi   odolná rostlina   se silnou absorpční schopností proti plísním a vlhkosti. Můžete ji umístit kdekoli v domě, ale doporučujeme ji umístit na okna domu a bez přehánění zalévat.

Co se stane, když žijeme ve vlhkém a plesnivém domě?

Vdechované nebo požité spóry plísní   mají škodlivé účinky na zdraví lidí, zejména těch nejrizikovějších: kojenců a starších osob, lidí s astmatem a alergiemi, lidí s rakovinou podstupujících chemoterapii, lidí po transplantaci orgánů a konečně všech lidí, kteří mají oslabený imunitní systém. z jakéhokoli důvodu.

Účinky plísní:

  1. Chronická únava, horečka nebo bolest hlavy.
  2. Bolest očí
  3. Podráždění membrán a sliznic úst, nosu a krku.
  4. Kýchání a chronický kašel.
  5. vyrážky

V závažných případech expozice a po dlouhou dobu mohou být příznaky extrémní, včetně nevolnosti, zvracení a krvácení z plic a nosu.