Někdy jsou to ty nejjednodušší předměty, které způsobují největší problémy, pokud jde o čištění. To je případ   Tupperware a plastových nádob   , nádob na potraviny, které   se snadno kontaminují mastnotou a mají tendenci časem získávat nepříjemný zápach.

Objevte   , jak je čistit správně, rychle, ekonomicky a ekologicky.

Ušpiněné a mastné plastové nádoby, mýdlo nestačí | Pokud to uděláte, budete opět zářit jako první den!

Dobré   skladování potravin   je klíčem ke zdravé a bezpečné stravě. Pamatujte, že domácí potraviny mají datum minimální trvanlivosti a doba skladování je velmi důležitá, abyste se vyhnuli otravě jídlem. Nádoby nám zase usnadňují život, protože   připravené potraviny, které hned nesníme, je možné uložit do lednice   nebo je využít  k transportu z domova,   do práce, na univerzitu či do školy.

Kvůli častému používání a špatnému mytí    mívají plastové nádoby nepříjemný zápach a mastnou strukturu   . Je možné je vyčistit a odstranit všechnu mastnotu? To jo! Je důležité vědět, jaké produkty byste pro tento úkol měli použít.

Pro   odmaštění   tupperware   a plastových nádob    máme   tři domácí řešení   :

1. Prostředek na mytí nádobí + horká voda

Tato metoda je ze všech tří nejjednodušší. Chcete-li pravidelně čistit Tupperware a plastové nádoby,   jednoduše je naplňte teplou nebo vroucí vodou   a   přidejte trochu prostředku na mytí nádobí.   Nechte je   2 až 5 minut máčet,   poté je očistěte   houbičkou a   nádobu opláchněte   pouze horkou vodou. Pokud je nádoba velmi špinavá, má nepříjemný zápach a je špinavá od skladování určitých potravin, jako například: Pokud máte potraviny se změněnou barvou, jako jsou rajčatové omáčky, které nezmizí,   dodržujte   následující dvě opatření.

2. Bílý ocet + horká voda 

  Do misky nalijte   1/2 šálku horké vody a 1/2 šálku    bílého octa . Potřete houbičkou celý povrch nádoby a   nechte asi 10 minut působit.   Bílý ocet je jedním z    nejlepších přírodních odmašťovačů, které existují   . Kromě odmaštění je ideální i pro   eliminaci zápachu jakéhokoli druhu.Po   uplynutí této doby očistěte mýdlem a vodou. Okamžitě si všimnete, jak zmizel veškerý nahromaděný tuk.

3. Jedlá soda + bílý ocet + teplá voda 

Třetí trik je velmi účinný pro odstranění  skvrn od omáčky (rajčata, potravinářské barvivo) přilepených na plastu  . Jak ho připravujete? Stačí    namočit houbičku do bílého octa   , posypat vnitřek nádoby jedlou sodou a začít ráznými pohyby drhnout celý vnitřní povrch.

Jakmile to uděláte, je velmi důležité   použít trochu mýdla na nádobí a teplou vodu   a po opláchnutí osušit hadříkem. Horká voda   pomáhá   odstranit stopy mastnoty a nečistot.

 

S těmito třemi domácími triky vám zaručíme, že vaše plastové nádoby budou vypadat znovu stejně dobře jako první den. Nakonec je před uskladněním nechte uschnout na vzduchu nebo osušte kuchyňskou utěrkou. Pamatujte, že jejich skladování spolu se stopami vody způsobuje, že absorbují vlhkost, a proto se u nich vytváří nepříjemný zápach.