Nedovedete si představit, co se dá udělat s trochou   prostředku na mytí nádobí   a   pár stroužků česneku.   Co kdybychom vám řekli, že tento recept může dokonce zlepšit kvalitu života u vás doma? No, stačí uvést do praxe  japonskou metodu  , kterou odhalíme níže. Vsadíme se, že jakmile to jednou vyzkoušíte, už se bez toho neobejdete?

Stroužek česneku a trocha saponátu: tady máte přírodní a velmi účinný insekticid

Dříve nebo později se všichni musíme   vypořádat s mravenci, kteří   napadají dům, zejména kuchyni, při hledání potravy. Jsou to možná inteligentní a přátelská zvířátka, ale mnohem lepší je, když zůstanou venku, nemyslíte?

K jejich odstranění však existuje   japonská metoda   , která nikomu neublíží a prakticky nic nestojí. Potřebujete jen trochu   prostředku na mytí nádobí, pár stroužků česneku a   chcete-li,   trochu bílého vinného octa.   Udělej to.

Stroužky česneku vložíme do   hrnce s vodou a povaříme   . Poté přidejte   saponát   a případně   ocet.   Promícháme a necháme vychladnout. Naplňte   lahvičku s rozprašovačem   (druh používaný k postřiku rostlin) tekutinou a   nastříkejte ji do všech koutů domu   , kde to považujete za nutné. Kuchyň je oblíbeným prostorem, protože drobky a zbytky jídla po uvaření padají na podlahu nebo zůstávají na sporáku. Mravenci nesnesou vůni těchto přísad a drží se daleko od svého prostředí.

Taky je pro vás ten zápach nesnesitelný? Tady je lék!

Přiznejme si to: směs   česneku a octa nemusí   být příjemná ani lidskému nosu. Řešení je zde. Stačí   do přípravku přidat pár kapek esenciálního oleje.

Použijte ten, který se vám opravdu líbí. Uvidíte, že z toho druhého bude potěšen váš čich, který budete vnímat mnohem silněji než česnek a ocet.

Pokud jde o účinnost, měli byste vědět, že insekticid neztratí svou účinnost, protože mravenci jej budou nadále nenávidět, a proto odejdou. Mycí prostředek do myčky navíc   zvyšuje účinky   česneku a octa.

 

Nyní, když nadešlo léto, oblíbené období mravenců, víte, že už pro vás nebudou žádný problém, a to díky   některým jednoduchým surovinám, které nechybí v každé kuchyni   . Kromě   chemických látek   , které jsou drahé a škodlivé jak pro životní prostředí, tak i pro lidi a zvířata: ve spíži už máte vše, co potřebujete, abyste mohli žít v čistém domově, aniž byste rušili nechtěné hosty.