Nálev ze zázvoru   , citronu a medu   je nápoj s mnoha zdravotními přínosy díky přírodním složkám , které ho tvoří     S   další tajnou přísadou  se stává ještě lepší a exkluzivnější. Pojďme společně objevit   starodávný recept   a způsob přípravy.

Bylinkový čaj se zázvorem, citronem a medem: skutečný všelék pro tělo!

Tento   nálev ze zázvoru, citronu a medu je  plný blahodárných účinků   díky síle svých složek. Zázvor je známý pro své   protizánětlivé a antioxidační   vlastnosti   . Obsahuje také aktivní složky zvané gingeroly, které mohou pomoci   snížit zánět   ,   zlepšit trávení a   zmírnit bolesti žaludku.   Zázvor může také   pomoci posílit imunitní systém.

Citron   je bohatým zdrojem vitamínu C   , silného antioxidantu, který pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály. Vitamin C také hraje důležitou roli při   posilování imunitního systému   a podpoře zdravé pokožky.

Nedávná studie navíc   prokázala, že kombinace citronu a zázvoru   má protinádorový a imunomodulační účinek, a   proto je schopna    regulovat obranyschopnost organismu proti cizorodým látkám.

Už jste někdy míchali citron a zázvor? Pokud je vezmete takto, mají „cenu zlata“: nikdy nepřestanete!

Nálev z citronu a zázvoru   , někdy s   nádechem medu,   je domácím lékem na   nachlazení, kašel a bolest v krku.   Je to také cenný bylinný nálev, který   může posílit imunitní systém.   Během chřipkové sezóny jej mnoho lidí používá k boji proti infekcím.

Med je  dobrý šidítko v krku   :  Studie respiračních infekcí u dětí s příznaky od suchého kašle a rýmy po horečku zjistily, že jediná     noční dávka medu   může mít malý, ale účinný účinek   . Ovlivňuje kašel   a pomáhá   lépe spát  .    Je důležité si uvědomit, že   med by se neměl podávat dětem mladším 12 měsíců  . 

Perfektní v kombinaci s medem,   citronem, bohatým na vitamín C   a ochranné bioflavonoidy zejména na pokožku, proto se vyplatí použít i pokožku při přípravě nálevů. Ačkoli existují omezené studie podporující jeho použití jako lék na nachlazení, citronová šťáva má mnoho   antibakteriálních vlastností.

Zázvor dodává horkým nápojům lahodnou teplou chuť    a v medicíně se používal po celou historii. Používá se k    úlevě od různých onemocnění  , od nevolnosti po nachlazení   , horečky a bolesti v krku.   Jeho účinnost je založena na aktivních složkách, včetně gingerolů. 

ČTI TAKÉ:     Už jsem si pár koupil v Lidlu, našel jsem je ve výprodeji jen za 4 eura: většinou vždy stojí mnohem víc!

K přípravě   nálevu ze zázvoru, citronu a medu   budete potřebovat   následující ingredience:

 • 1 kus čerstvého zázvoru
 • pár kapek citronové šťávy
 • plátek citronu
 •  1 lžíce medu (na oslazení)
 • 1 lžička chia semínek (volitelně)
 • sklenice vody

metoda

 1. Příprava ingrediencí:   Oloupejte a nastrouhejte čerstvý zázvor,    vymačkejte citronovou šťávu a nakrájejte na plátky.
 2. V hrnci dejte vařit sklenici vody.
 3. Jakmile se voda vaří, vypněte oheň a přidejte   ingredience   : trochu citronové šťávy, nastrouhaný zázvor, lžičku medu a plátek citronu (s kůrou). Vše smícháme dohromady.
 4. Nápoj nechte   5 až 10 minut odstát   , dostatečně dlouho, aby vychladl, a poté vypijte.
 5. Pokud chcete svůj bylinkový nálev ještě obohatit, můžete   přidat lžičku chia semínek.   Tato malá semínka jsou bohatá na vlákninu, bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny.

Nálev ze zázvoru, citronu a medu si můžete vychutnat   kdykoli během dne. Zvláště prospěšné je však pití  ráno na lačný žaludek   nebo jako relaxační nápoj před spaním.
Doporučuje se začít s  jedním šálkem denně  . Pokud chcete, můžete   množství postupně zvyšovat až na dva až tři šálky denně.   Ujistěte se, že množství medu měníte podle své osobní chuti.

Denní dávka chia semínek je 10 gramů, proto množství nepřekračujte.

Existují nějaké kontraindikace?

Přestože nabízí řadu zdravotních výhod, je důležité   znát jeho možné kontraindikace   a zvážit vhodnost tohoto nápoje podle vašeho zdravotního stavu. Někteří lidé mohou mít alergickou reakci na některou ze složek. Před konzumací je nejlepší se poradit se svým lékařem.

Složky bylinných čajů, zejména zázvor, mohou    u některých lidí působit dráždivě na žaludek . Každý, kdo trpí   žaludečními vředy, kyselým refluxem   nebo jinými gastrointestinálními problémy, by se měl před pravidelnou konzumací tohoto nápoje poradit s lékařem. Pokud jste těhotná, kojíte nebo užíváte léky, je   nejlepší tyto typy nálevů nepít.   Pokud máte   cukrovku nebo vysokou hladinu cukru v krvi, je vhodné se přidání medu vyhnout   nebo se poradit se svým lékařem.

 

Chcete-li připravit bylinkový čaj ze zázvoru, citronu a medu, můžete se podívat na   video  a přihlásit se k odběru kanálu YouTube   Your Personalized Diet   , kde najdete přirozenější a jednodušší recepty.