Všichni nebo téměř všichni konzumujeme vejce a všichni máme špatný zvyk vyhazovat skořápky do koše, aniž bychom věděli, jaké skvělé výhody mohou mít.

Jakmile misky použijete, zkuste je namočit do horké vody. Jakmile to uděláte, nepřestanete.

Nevyhazujte vaječné skořápky: jakmile tuto metodu vyzkoušíte, nepřestanete

Ať už připravujete sázené nebo vařené vejce, omeletu nebo dort, nevyhazujte slupky do koše, protože je můžete   použít pro své rostliny.   Vaječné skořápky mohou být pro vaše rostliny velmi užitečné, můžete   je dokonce použít jako přírodní hnojivo.

Vaječné skořápky můžete po použití obnovit,   jemně je rozemlít a přidat do rostlinné půdy   nebo je použít jako mulč kolem kořenů rostlin.   Díky vysokému obsahu vápníku je vaječná skořápka   nezbytným prvkem pro růst rostlin a vývoj zdravých, silných kořenů. Měli byste vědět, že vaječné skořápky obsahují až   93 % vápníku a 1 % dusíku   , životně důležitých prvků   pro půdu.

Vaječné skořápky také pomáhají   udržovat správnou rovnováhu pH půdy.   Před použitím jako hnojivo je nezapomeňte   „sterilizovat“ a vyčistit   , abyste zabránili růstu bakterií nebo plísní. Samozřejmě musíte dávat pozor,   abyste je nepřidávali do půdy ve velmi velkém množství,   abyste předešli opačnému efektu.

Vaječné skořápky jsou „velmi cenné“: namočte je do horké vody a uvidíte, co se stane brzy poté!

Chcete-li správně používat vaječné skořápky, musíte   je nejprve umýt a sušit alespoň 24 hodin.   Poté je musíte nasekat, abyste získali malé kousky, které můžete rozložit na zem mezi rostliny, na záhony, do květináčů nebo na zahradu.

Tento proces zajišťuje, že vaše rostliny absorbují spoustu energie, ať už jsou z vaší zahrady nebo zahrady, protože vaječná skořápka má vysoký  obsah uhličitanu vápenatého   , stejné složky, kterou   potřebujeme pro zdravé a silné kosti.  Mleté slupky  můžete také   přidat do svého domácího kompostu   , pokud jste na to zvyklí.

Existuje mnoho metod, které lze použít k zajištění toho, aby   rostliny vždy rostly zdravé a silné.  Mnoho zahradníků   například   vaří  rozbité vaječné skořápky   a získanou vodu pak používá k zalévání jakékoli rostliny, od léčivých a aromatických rostlin až po rostliny okrasné. Prostřednictvím tohoto procesu je také možné využít skořápky přirozeně jejich rozemletím a přidáním do půdy. Vaření slupek pomáhá    zabíjet všechny přítomné bakterie nebo plísně  , takže je bezpečnější používat jako hnojivo pro rostliny.

Kromě toho, protože vaječné skořápky jsou  bohaté na vápník a další   minerály důležité pro jakýkoli rostlinný druh, jejich vaření ve vodě před použitím pomáhá rozpustit stávající vápník, čímž je   pro rostliny dostupnější.   Nyní, když znáte skvělé výhody vaječných skořápek,   už je nevyhazujte   , ale používejte je vědomě pro zdravý a silný růst vašich rostlin.