Vejce je jednou z nejkompletnějších potravin, které existují   díky velkému množství makro a mikroživin, které nám jeho bílkoviny a žloutek poskytují. Z tohoto důvodu je vejce považováno za superpotravinu, ale možná nevíte, že   skořápka je také malý poklad, který můžete využít k péči o své rostliny.

Vaječné skořápky: Zasaďte je okamžitě na své rostliny, takovou zahradu jste ještě neměli

Vzhledem k různým vlastnostem lze vaječné skořápky   použít ke zlepšení zdraví rostlin.   Proto jsme chtěli   shrnout některé výhody použití vaječných skořápek na rostliny, abyste je mohli recyklovat a už nikdy nevyhazovat.

1. Hnojivo bohaté na vápník a minerály

Pokud hledáte    rostlinné hnojivo bohaté na vápník, fosfor, draslík a dusík,   nejjednodušší a nejekonomičtější způsob, jak ho získat, je pomocí vaječných skořápek. K tomu stačí rozdrtit vaječné skořápky a umístit je na substrát, který použijete jako zeminu pro vaši rostlinu. Vápník pro rostliny   je jedním z nejbohatších minerálů pro zlepšení jejich vývoje. 

Z tohoto důvodu se mnoho lidí rozhodlo přidat vaječné skořápky, protože uvolňování vápníku do půdy je poměrně pomalé. Pokud máte doma nebo na zahradě růže, doporučujeme použít vaječné skořápky pro zlepšení půdy a podporu kvetení.

2. Udržují šneky a parazity pryč

Jediné, co musíte udělat, je rozházet malé kousky    rozdrcených vaječných skořápek   po vaší zahradě nebo v květináčích zamořených slimáky. Vaječná skořápka vytváří bariéru a udržuje šneky, housenky a lezoucí škůdce venku. Když totiž plži a jiní parazité lezou po ulitách, řežou se.

3. Snižují kyselost půdy

Mnoho rostlin vyžaduje ke svému růstu specifický typ půdy. Proto je domácí metodou kontroly    kyselosti půdy, ve které se vaše rostliny nacházejí, aplikovat  rozemleté ​​vaječné skořápky kolem rostlin    . Abyste toho dosáhli, musíte přidávat dobře rozemleté ​​vaječné skořápky po dlouhou dobu, abyste dosáhli dobrých výsledků. Závlahová voda usnadňuje uvolňování složek skořápky do půdy.

4. Domácí hnojivo

Pokud patříte k těm, kteří   si sami vyrábí organické hnojivo nebo kompost,   doporučujeme přidat zbytky vaječných skořápek, aby bylo hnojivo pro vaše rostliny mnohem bohatší a kompletnější. Aby byl substrát pro vaše rostliny ještě úrodnější, zkuste   smíchat vaječné skořápky s kávovou sedlinou   . Pro zvýšení účinnosti tohoto domácího hnojiva můžete do půdy přidat obě složky současně   .

Jak připravit vaječné skořápky, abyste získali vápník a minerály pro vaše rostliny

I když jsme již diskutovali o tom, jak   připravit vaječné skořápky pro zlepšení kondice a růstu vašich rostlin,   rádi bychom vám kromě jejich drcení ukázali i další způsoby přípravy tohoto prostředku, abyste je přidali jako organické hnojivo nebo jako repelent. Zvažte tyto tipy pro   výrobu vápníku z vaječných skořápek pro rostliny   :

1. Myčka skořápek

K tomu stačí použít skořápky ze 6 vajec a přivést je k varu ve 3 litrech vody. Tato voda ze skořápek je velmi snadný způsob,   jak dodat rostlinám více vápníku a dalších prospěšných minerálů, jako je hořčík nebo fosfor.   Tento podíl je velmi důležité zachovat, aby rostlina nevstřebávala přebytečný vápník, jinak dojde k jejímu poškození.

2. vaječná skořápka

To vyžaduje řadu kroků, které jsou o něco přesnější, ale zaručují téměř okamžité výsledky. Bude stačit   nechat je uschnout ve stínu   , aby neztrácely dusík. K výrobě mouky potřebujete několik, alespoň tucet misek. Když jsou suché,   vložte je do sáčku a rozdrťte je hmoždířem nebo kamenem,   dokud se nevytvoří velmi jemný prášek. Poté mouku skladujte v zakryté nádobě, dokud nebude připravena k použití. Použití mouky z vaječných skořápek je velmi jednoduché: jednoduše   přidejte jednu nebo více polévkových lžic mouky do zeminy na cca 40 dní.   Tímto způsobem získají vápník, který potřebují.