Kdo si toto léto nesbalí kufry a nestráví týden nebo dokonce celý měsíc na dovolené?   Ale nezapomeňte   před odjezdem dát do mrazáku minci, může se to hodit!

Když   se vrátíme z dovolené   , je zvykem,    že chodíme po domě a kontrolujeme, zda je vše v pořádku,   stejně jako při odjezdu. Jsou však   detaily, které pouhým okem nevidíme   , například   výpadek proudu   , když jsme venku. Je důležité vědět, zda nebyl delší dobu bez elektřiny, protože   potraviny v naší lednici a mrazničce mohou být ve špatném stavu.

Mince v mrazáku: nechte ji před svátky, bude se hodit!

Stejně jako u mnoha jiných věcí, i zde existuje    velmi důmyslný trik   , který vám umožní zjistit, zda spotřebiče již delší dobu nefungují, a také se tak můžete vyhnout otravě jídlem, zvláště v tomto velmi horkém období, kdy se potraviny snadno kazí. K tomuto triku potřebujete jen   trochu vody   ,    minci a šálek.    Nejprve    se vybraná nádoba naplní vodou a poté    se vloží do mrazáku   . Jakmile   je voda zcela zmrzlá, položí se mince na zmrzlou vodu.

Pokud se tedy vrátíme z dovolené a   mince je ve skle, znamená to, že došlo k výpadku proudu   , takže lednice odmrazila a následně znovu zamrzla. Je tedy pravděpodobné, že se jídlo pokazilo a je potřeba ho vyhodit. Pokud však mince    zůstane nahoře,   je to proto, že    není problém s elektřinou   , takže veškeré potraviny v mrazničce jsou stále dobře uchovány a můžeme je s klidem sníst.

Tento jednoduchý trik se stal    virálním na Twitteru   poté, co účet sdílel konverzaci WhatsApp. Podobně    mnoho dalších uživatelů potvrdilo, že toto cvičení také dělají   před tím, než jsou několik dní pryč. Navíc je tento trik užitečný i pro ty, kteří možná často cestují za prací nebo třeba mají druhý domov, a proto mají tendenci trávit hodně času spolu.

Mince v mrazáku: trik, který vám může zachránit život!

Na druhou stranu jiní varují, že    to nemusí být vždy účinné.   Je to proto, že    rozmrazování ledu ve sklenici trvá mnohem déle než u jiných potravin,   jako je maso. I když je mince prázdná, zbývající produkty v mrazničce mohou být v dobrém stavu. V tomto případě někteří doporučují   vzít si „čich“ a zkontrolovat to.

 

Je to však   velmi užitečné rychlé cvičení, jak se vyhnout konzumaci nebo pití zkaženého jídla   , zvláště pokud cesta, dovolená nebo nepřítomnost doma trvá několik dní. Ve všem, co souvisí s jídlem, musíme být vždy pozorní a pokud možno předcházet.