V těchto časech, kdy jíme u stolu více a přebytečně, například na večírcích, mají miliony Italů po jídle tendenci trpět špatným trávením. Špatné   trávení   je velmi častým a nepříjemným problémem, ale dá se s ním bojovat některými domácími prostředky.

Bobkový list a citron, dokonalá kombinace, která řeší běžný a velmi nepříjemný problém!

Bobkový list je   léčivé   koření, které je sice známé pro své použití v gastronomii k dochucení pokrmů, ale je také kulturně spojováno se svými blahodárnými protizánětlivými a analgetickými účinky. Tato rostlina   pomáhá odstraňovat toxiny   , takže je ideální složkou pro   odstranění tekutin a snížení zánětu žaludku.   Kromě toho bobkový list pomáhá   zlepšit trávení.

V kombinaci s citronem však tato složka zesiluje   její účinek,   pročišťuje organismus a posiluje imunitní systém. Tento citrus obsahuje vitamín C a vlákninu, které   napomáhají trávení   podporou střevního průchodu. Zároveň dokáže   odstranit zadržování tekutin v těle   a stát se   přirozeným diuretikem.   Je také zdrojem vápníku, draslíku, železa, jódu, hořčíku, zinku, vitamínu A a vitamínů skupiny B.

Voda připravená s citronem je bohatá na antioxidační živiny, které pomáhají tělu   odstraňovat toxiny a   usnadňují proces detoxikace.

Nálev z bobkového listu a citronu má schopnost podporovat zdraví trávení   a aktivovat metabolismus pro urychlení spalování tuků, bojovat proti   zánětům, předcházet zažívacím potížím,   snižovat stres a úzkost a posilovat imunitní systém.

Na druhou stranu, podle studie    Joohee JUNG, Je-Hyuk LEE, Ki Hwan BAE a Choon-Sik JEONG jsou cineol a eogenol   látky, které zabraňují pálení žáhy a tvorbě plynů ve střevech. 

Vařte bobkové listy a přidejte citronovou šťávu: nedokážete si představit, jaké výhody to má!

K přípravě tohoto nálevu budete potřebovat   litr vody, pět bobkových listů a citron.   Vodu s bobkovými listy dejte do hrnce, dokud se nevyvaří, a poté vypněte oheň. Přidejte půlku citronu a vymačkanou šťávu. Čaj necháme 5 minut louhovat a scedíme. Doporučuje se   nepřidávat žádná sladidla ani cukr   . Ideální je   užívat nalačno.

 

Při konzumaci bobkových listů doporučujeme být velmi opatrní a nepřehánět to, protože to může způsobit nežádoucí účinky.   Pokud například pijete hodně čaje z bobkového listu, může se objevit zvracení, nevolnost a podráždění žaludeční sliznice   (opačný efekt). Maximálně dva šálky tohoto bobkového listu a citronového čaje denně postačí proti zažívacím potížím a bolestem žaludku   .