Oregano je nejen jednou z   nejoblíbenějších bylin při vaření, ale   také   jednou z nejpoužívanějších bylin v naturopatii a bylinné medicíně. Ne nadarmo se od pradávna používá různými způsoby, protože     od počátku byly objeveny jeho četné léčivé vlastnosti . Věděli jste, že   horký oreganový čaj   večer   před spaním působí   na tělo  neuvěřitelně   blahodárně ?

Chcete-li se dozvědět více, pokračujte ve čtení!

Nejen na pizzu: oregano uvařte přes noc ve vodě a takto jej použijte!

Všichni víme, že oregano   je  dobré, ale znáte jeho mimořádné   terapeutické vlastnosti   ?

V kuchyni ho dáváme téměř všude, od prvního jídla po druhé, včetně oblohy, natolik, že patří mezi koření, které určitě najdeme v každé spíži. Díky svěží a výrazné chuti se používá nejen k dochucování pizzy (kdo by neměl rád typickou   marinaru   na česneku a oreganu?). Odvary  a nálevy   na bázi oregana mají  expektorační, sedativní, relaxační, antispasmodické   a červivé vlastnosti   . Navíc   okamžitě odpuzuje mravence pouze   v případě, že se na oblasti zájmu aplikuje malé množství.

Ano, vše z malé a jednoduché, ale chutné rostlinky!

Kromě toho lze oregano konzumovat čerstvé i sušené   , protože v této druhé variantě neztrácí své aroma ani své výhody. Níže vám ukážeme   velmi jednoduchý a dokonalý recept na boj s nespavostí a nadýmáním,   možná poté, co jste snědli trochu více než obvykle.

Oreganový čaj, připravte si ho takto a vypijte před spaním!

Dobrý   večerní oreganový čaj   , po velké večeři nebo při usínání, se velmi snadno připravuje a přináší okamžité výsledky. Správně: Tato fantastická aromatická bylina   vám pomůže uklidnit se a relaxovat.   Zjistěte, jak na to.

  V hrnci   zahřejte   asi   50 ml vody a během varu přidejte lžičku oregana a   poté vypněte oheň. Přikryjeme a   necháme alespoň 10 minut odpočívat   . Po instalaci  tekutinu přefiltrujte   a nalijte do šálku nebo bylinkové konvičky. Pijte pomalu. Je ideální při   poruchách trávení a spánku   , aktivní i preventivní.

 

Jen   jedno doporučení:   nepřehánějte to s dávkami. Přírodní neznamená, že nemá žádné   kontraindikace   a oregano není výjimkou (nekonzumujte ho, pokud trpíte gastritidou   )   . Můžete   vypít maximálně 3 šálky denně   , ale uvidíte, že i s jedním šálkem na sebe účinky nenechají dlouho čekat.