Často se stává, že   v bytě vznikají nepříjemné pachy, protože při přípravě a   vaření jídla vznikají výpary   nebo protože nedochází k dostatečnému větrání a není zaručena výměna vzduchu. Proto používáme některé    na trhu dostupné osvěžovače vzduchu, které provoní  dům   .

Věděli jste ale, že je možné   provonět  dům   zdarma   některými přírodními prostředky bez použití agresivních přípravků dostupných na trhu? Pojďme se společně podívat, jak to funguje!

Pomerančová kůra a skořice vařené dohromady: doma mají cenu zlata!

K   přirozenému provonění domova   vám postačí pár ingrediencí, které už pravděpodobně doma máte nebo je snadno seženete. Bude potřeba:

  • 1 litr vody
  • 2 pomeranče
  • 2-3 tyčinky skořice
  • hrst hřebíků

Nejprve nalijte vodu do hrnce a poté jej postavte na sporák. Poté zahřejte vodu a přidejte   dva pomeranče nakrájené na silné plátky   ,    hřebíček    a    tyčinky skořice   . Pokud nemáte tyčinky skořice, můžete použít  mletou skořici   . V tomto okamžiku počkejte, až se voda vyvaří, než   snižte teplotu   a vařte dalších 10 minut    .

Uvidíte, že   jak se voda odpařuje,     rozlije se celým domem příjemná vůně . Tento hrnec ale dokáže nejen provonět kuchyň, lze jej také přenést do jiných místností nebo případně přenést do  skleněné dózy, kterou můžete umístit na místa v domě, kde je zápach nejsilnější, a  je to.

Připomínáme však, že směs musí být vždy horká, aby byla účinná.

Provoňte dům a další užitečné triky, které vám pomohou odstranit všechny nepříjemné pachy

Tato metoda je považována za velmi účinný způsob provonění našeho domova, ale není jediný. Proto můžeme využít  další domácí a přírodní triky   , jak si domů přivézt dobrou vůni!

1. Bobkové listy

Začněme    bobkovými listy    , které dokážou neutralizovat nepříjemné pachy a    vnést do domova svěží vůni. Nejprve je proto nutné  sušit  hrst listů několik dní na vzduchu tak, že je položíte na plech. Chcete-li tento proces urychlit,   můžete je také sušit v troubě   tak, že je položíte na plech vyložený pečicím papírem a  několik minut pečete při 180 °C   , dokud nezezlátnou barvu a nebudou křupavé. Budete    je muset umístit do talíře pouze na místa v domě, kde   se nejčastěji vyskytují nepříjemné pachy.

2. Vonná směs

Pokud chcete rychlejší řešení, když ho potřebujete, tady je    domácí směs parfémů    , kterou si můžete doma nastříkat    , kdykoli budete chtít.   Vybavte se tedy:

  • 300 ml vody
  • 2 lžíce prášku do pečiva
  • 10 kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru

Přidejte   jedlou sodu    a    několik kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru    do džbánu s vodou a dobře promíchejte.   Poté vše nalijte do nádoby s rozprašovačem   a    rozprašujte tuto směs po celém domě, abyste neutralizovali nepříjemné pachy.

3. Sůl a máta

Posledním, velmi účinným způsobem, jak   provonět dům   a neutralizovat nepříjemné pachy, je použití   soli a máty.   Zatímco sůl má na jedné straně    absorpční vlastnosti    a dokáže neutralizovat nepříjemné pachy, máta na druhé straně    dokáže vnést do domova svěží aroma.

Naplňte   malou až středně velkou nádobu    vrstvou    soli   , vrstvou    mátových lístků   a další vrstvou    soli   a poté je umístěte do míst v domě, kde   se nejčastěji vyskytují nepříjemné pachy.    Pokud chcete provonět kuchyň, doporučujeme položit    misku    na oheň, aby  nasál vůni připravovaných jídel.

 

Uvidíte, že váš domov provoní a nepříjemným pachům dáte sbohem s těmito užitečnými, ale účinnými triky!