Víte, co  jsou borůvky   a jak se používají při vaření? Je to ovoce, které málokdo zná pro jeho poživatelnost, vlastnosti a mnohostranné využití při vaření.

Ano, rozumíte správně:    bobkové plody   se používají při vaření a jsou také dobré. U této rostliny je snazší najít kulinářské využití pro její listy, ale trochu pozornosti si zaslouží i bobule. Jeho použití a vlastnosti jsou velmi rozmanité, od    léčivých přípravků až po lahodné recepty na maso a likéry   .

Bobule zmírňují bolesti svalů, hydratují pokožku a zmírňují kašel.

Vavřín je vytrvalá rostlina běžně se vyskytující ve středomořské půdě. Jeho listy se často používají k výrobě girland a věnců, ale také k   dochucení mnoha kuchařských receptů   . Většina lidí však neví, že bobule mají také bohaté vlastnosti a lze je použít v různých přípravcích.

Bobule    se sklízejí v říjnu a listopadu    a mají neuvěřitelné    antioxidační a protizánětlivé vlastnosti   .   Když se rozdrtí na prášek, lze z nich připravit čaje tlumící bolest   nebo olej k   léčbě bronchitidy, artritidy a kožních problémů   . Bobule jsou navíc vynikající pro   posílení krevních cév a kapilár   .

Bobule jsou bohaté na    účinné látky,   včetně    cineolu, který má    velmi účinný   analgetický účinek . Můžete jej použít k   úlevě od bolesti svalů nebo kloubů pouhým masírováním postižených míst. Kromě toho   je pinen, který   se také nachází v bobulích, silným   protizánětlivým prostředkem   , který může bojovat proti revmatismu   .

Může být aplikován na hrudník   ke zmírnění kašle,   hlenu a horečky: to vám pomůže vykašlat a poskytne vám větší úlevu. Olej má také   účinek proti stárnutí  , hydratuje pokožku a posiluje lipidovou bariéru, aby se zabránilo projevům stárnutí, vráskám a kožním záhybům.

Jak připravit bobkový list s tisíci výhodami

K přípravě tohoto bobkového oleje budete potřebovat:

  • 250 mililitrů olivového oleje
  • 50 g sušeného bobkového listu
  • Sklo s hermetickým uzávěrem

Přidejte prášek z bobkového listu do sklenice a zcela ji zalijte olejem.   Nádobu pevně uzavřete a skladujte po dobu 30 dnů.   Alespoň jednou denně protřepejte. Po 30 dnech sceďte a použijte lokálně ke zmírnění nepohodlí.

Jak využít bobkové ovoce při vaření?

Tyto bobule také nezklamou při vaření, i když se používají mnohem méně často než listy. Bobule jsou výborné   jako ozdoba a na dochucení pečeně, zejména vepřového a zvěřiny   . To dodává vašim přípravkům aromatický tón a   zlepšuje  trávení   díky    eukalyptolu, eugenolu    a geraniolu.

Na Sicílii se z nich navíc vyrábí    chutný likér zvaný „Laurino“   . Jediným problémem je jeho dostupnost, protože ho není snadné najít ani v těch nejspecializovanějších obchodech.