Pro hnojení těchto rostlin je důležité vědět, jaké   hnojivo je pro rajčata nejlepší   , aby získali dobrou úrodu. Rajčata jsou velmi oblíbené ovoce a konzumují se po celém světě. Jsou vynikajícím   zdrojem vitamínu A, vitamínu C a draslíku   a obsahují   mnoho minerálů   , jako je vápník, fosfor, železo, hořčík, měď a zinek.

Rajčata se obvykle   pěstují ze semen;   Ty rychle klíčí, raší a zakořeňují. Na zahradu je důležité   vysadit sazenice rajčat   , aby   dostávaly dostatek slunečního záření.   Rostliny rajčat vyžadují   půdu bohatou na živiny obohacenou kompostem, běžným hnojivem a vodou    . Rajčata   se přes den ráda zalévají a  na noc    je vhodné přihnojovat   . Jakmile rajčata vyrostou do velkých rostlin, je třeba je přihnojit. Jaké je ale   nejlepší hnojivo pro velké, šťavnaté plody? 

Velká a šťavnatá rajčata, stačí přidat toto hnojivo: tajemství farmářů!

Nejlepším hnojivem pro rajčata je   kompostovaný hnůj.   Existuje mnoho způsobů, jak kompostovat hnůj. Můžete to udělat pomocí   speciálního kompostéru   nebo ve   venkovní jámě.   V každém případě by měl být hnůj smíchán s organickým materiálem, jako je sláma, listí, dřevo nebo jiný zahradní odpad.

Kompostování je přirozený proces a je velmi důležité správně dodržovat všechny pokyny. Prvním krokem při kompostování hnoje   je přidání hnoje do hromady kompostu.    Pokud kompostujete venkovní jámu, umístěte hnůj na dno jámy. Pokud používáte kompostovací zásobník, umístěte do něj hnůj. Dalším krokem je   pravidelné míchání kompostové hromady,   aby byl proces jednodušší. K otáčení kompostu můžete použít vidličku nebo lopatu.

Abyste se ujistili, že je kompost připraven k použití, měli byste počkat, až se hromada   změní na tmavě hnědou nebo černou.    To   obvykle trvá přibližně 4 týdny   . Od této chvíle lze kompost používat jako hnojivo.

Velká a šťavnatá rajčata, použijte hnojivo takto a uvidíte výsledek!

Rajčata můžete zasadit v různých ročních obdobích.   Pokud zasadíte na jaře   , budete rajčata sklízet měsíce.   Pokud   zasadíte na podzim, můžete rajčata sklízet celou zimu. Pokud žijete v teplejším klimatu, můžete   rostliny rajčat zasadit v polovině až koncem dubna a začít sklízet v červnu.

Hnůj   je perfektní hnojivo pro rajčata   , ale příliš mnoho zastaví růst rostlin. Pokud však přidáte příliš málo, vaše rajčata nebudou tak zdravá.   Předpokládejme, že stačí 4-5 kilo hnoje na metr čtvereční.

Nejjednodušší způsob aplikace hnojiva na rajčata   je    přimíchat ho do půdy     To by mělo stačit k pokrytí kořenů každé rostliny. Hnůj se časem rozkládá a   dodává do půdy živiny   . Aby nedošlo k poškození kořenů rostlin rajčat,   můžete přidaný hnůj zakrýt vrstvou zeminy.