Trouba   je jedním z   nejoblíbenějších a nejpoužívanějších spotřebičů. Tak jako? Protože nám umožňuje připravit  více jídla    zdravějším   a lahodnějším způsobem.   Z tohoto důvodu zařízení obvykle čistíme správně, protože jej používáme často a nepřetržitě.

Špinavá trouba není zdravá volba, protože si vaříme vlastní jídlo a kontaminace připálenými zbytky jídla je snadná. Často se však stává, že vyčistíte vnitřek trouby, ale sklo necháte venku. Proto   vám při této příležitosti prozradíme ty nejzajímavější triky, jak správně vyčistit sklo trouby.

Velmi znečištěné sklo trouby, vyčistěte je následovně: Nečistoty a mastnoty jsou odstraněny jediným průchodem!

Čištění skla na dvířkách trouby   není snadný úkol, ale zdůrazňujeme, že je velmi důležité udržovat hygienu trouby. Sklo trouby    se skládá   z několika vrstev právě proto, že musí odolávat vysokým teplotám a často se na něm hromadí nečistoty. Níže vysvětlíme,    jak se dostat do všech rohů a vyčistit všechny úrovně skla vaší trouby.

V první řadě je velmi důležité, abyste mohli dobře vyčistit každý kout a k tomu je nutné demontovat dveře. V takovém případě vám doporučujeme přečíst si    návod k použití od výrobce   a postupovat opatrně.

Pro odstranění dvířek trouby:

 1. Opatrně otevřete dvířka trouby    a vyhledejte panty.
 2. Jakmile najdete závěsy   , zavřete je.
 3. Zkontrolujte, zda jsou zajištěny, a    poté vyšroubujte šrouby   .
 4. Současně zatáhněte za kovový kryt   směrem k sobě.
 5. Je čas    sundat vnitřní sklo z dvířek    a pustit se do čištění.
 6. Jakmile je zcela čistý, opatrně jej vložte zpět.

Jak ale vyčistit sklo trouby?   Teď vám říkáme: čtěte dál!

Ocet

Existují různé chemické čističe, které vám mohou pomoci, i když ne vždy jsou nejúčinnější. Antibakteriální   a dezinfekční vlastnosti   octa spolu s jedlou sodou z něj dělají první volbu pro   bezpečné a přirozené čištění   . Bílý ocet je    náhradou za tradiční chemikálie používané k dezinfekci a odmašťování   .

Bylo prokázáno, že   funguje stejně účinně  při   koncentraci 4 % a době expozice pouhé 3 minuty.

Postup je následující:

 1.  Do nádoby s rozprašovačem si připravíme   roztok   ze 3/4 dílu vody a 1 dílu octa .
 2. Nastříkejte tekutinu na skleněný povrch a dvířka trouby.
 3. Nechte   působit 20 minut   a poté odstraňte vlhkým hadříkem.

Přestože se octový zápach rychle rozptýlí, je nejlepší nechat   dvířka trouby několik minut otevřená, dokud se odpaří, abyste zabránili vzniku nepříjemných pachů.

Hydrogenuhličitan sodný

Dalším trikem, jak   přirozeně vyčistit sklo trouby, je    použít  místo toho jedlou sodu rozpuštěnou ve vodě  . Je to   výkonný odmašťovač a odstraňovač vodního kamene, který nepoškozuje povrchy.

Jednoduchý způsob použití je následující:

 

 1. Vložte   1/2 šálku jedlé sody do nádoby a zalijte 2 lžícemi teplé vody   .   Směs získá pastovitou konzistenci. Množství, které připravíme, samozřejmě závisí na ošetřovaném povrchu.
 2. Přípravek naneseme    na sklo, které jsme předtím vyčistili hadříkem navlhčeným teplou vodou.   Tento postup odstraňuje úporný tuk.
 3. Směs necháme 2 hodiny odležet   . Po uplynutí této doby odstraníme vlhkým hadříkem.

Chcete-li odstranit mastnotu přilepenou na obtížných místech, jako jsou drážky,   posypte jedlou sodou a nechte ji přes noc.    Druhý den odstraníme případné zbytky sprejem  , směsí vody a octa a vlhkým hadříkem.