O tom, že lednička je hned po sporáku nejdůležitějším spotřebičem v kuchyni, není pochyb   .   Chladnička je zodpovědná za skladování potravin podléhajících zkáze   . Z mnoha důvodů, jako je nevhodné skladování, vysoké teploty v posledním období a neopatrné čištění, však vzniká nepříjemný zápach     Zápach   z lednice   je velmi častý, protože v ní skladujeme všechny druhy potravin, zejména v létě. Někdy se může stát, že do chladničky pronikne silný zápach, který je   obtížné odstranit   .

Nikdy jsem takovou ledničku neměl – tady je návod, jak ji vyčistit odshora dolů!

Čas od času je vhodné   chladničku důkladně vyčistit.   K tomu je nutné    nádobu zcela vyprázdnit   a dezinfikovat speciálními přípravky. Na stěnách chladničky se  také může    hromadit mastnota, která může podporovat množení choroboplodných zárodků.

Pokud vaše chladnička vydává nepříjemný zápach, je možné, že některé potraviny jsou zkažené   . Identifikujte potravinu způsobující zápach a odstraňte ji bezprostředně předtím, než kontaminuje okolní potraviny.

Pokud nemůžete identifikovat zdroj zápachu, vaše lednička pravděpodobně potřebuje jarní úklid.     Pro správné skladování potravin se doporučuje čistit chladničku každé dva měsíce . Generální úklid zahrnuje také dezinfekci zásuvek a táců. Proto je nutné důkladné čištění!

Chcete-li udržet chladničku v čistotě, postupujte takto:

  • Vypněte zařízení   a odpojte zástrčku nebo elektrickou zásuvku.
  • Vyjměte potraviny a uložte je na chladném místě   . Pokud je to možné, zabalte je do ledových sáčků se zmrazenými ledovými sáčky.
  • Vyčistěte chladničku měkkým hadříkem, teplou vodou a trochou octa nebo jedlé sody   . Poté jednoduše opláchněte vodou.
  • Očistěte těsnění dvířek   a poté je zcela osušte.
  • Po vyčištění chladničky spotřebič znovu zapněte   a umístěte potraviny na správné police.

Doporučuje se nepoužívat  abrazivní čisticí prostředky nebo rozpouštědla,  jako jsou chloridy nebo kyseliny. I přes důkladné čištění může přetrvávat nepříjemný zápach. Abyste se vyhnuli nepříjemným pachům v chladničce,   je důležité vědět,   jak potraviny uchovávat   .

V první řadě se doporučuje    skladovat potraviny v těsně uzavřených nádobách,   aby si zachovaly své vlastnosti a nekontaminovaly ostatní potraviny. Jakmile jsou chráněny, musí být   umístěny do odpovídajících zásuvek   . Potraviny podléhající zkáze, jako je maso a ryby, by měly být umístěny na spodní polici, sýr, mléko a uzeniny na střední polici, vařené potraviny, jogurt na horní polici a ovoce a zelenina na spodní polici. Nápoje, omáčky a máslo najdete v přihrádce bočních dveří.

Korek dejte do lednice a nechte tam přes noc.

Je však také možné použít   triky, jak zabránit vzniku nepříjemných pachů, a to instalací účinných, bezpečných a úsporných přírodních pohlcovačů pachů   do chladničky   . Mezi nimi můžete   použít korkové zátky.

Místo toho, abyste je vyhazovali, můžete je použít   k odstranění nepříjemných pachů   ! Jednoduše rozřízněte korek na polovinu a přidejte pár kapek   esenciálního oleje   požadovaného aroma. Pokud máte rádi citrusy, je to perfektní, protože tato chuť se často používá při vaření.

Umístěte   ochucený korek   do sklenice nebo dokonce podšálku a umístěte jej do chladničky. Víko vydává příjemnou citrusovou vůni a zajišťuje, že jídlo neabsorbuje nepříjemné pachy. Aby byl tento prostředek účinný,   vyměňujte jej pravidelně   každé 2-3 dny.