Vejce     je vzácný poklad, potravina vhodná pro každého, bohatá na bílkoviny, esenciální aminokyseliny, vitamíny a minerální soli . Až na ojedinělé případy alergií nebo intolerancí každý oceňuje všestrannost a jedinečnou chuť vajec; Smažené, vařené, otlučené, v dezertech, ve slaných koláčích, co by to byla bez nich kuchyně? Mluvili jsme o nich v článku na tomto webu a dokonce   jsme uvedli 10 dobrých důvodů, proč   je vždy jíst.

Do sklenic vložte syrové vejce.

Co jsme však nečekali, je, že vajíčka by mohla sloužit i jako  hnojivo do našich  oblíbených váz. Vejce obsahují některé minerály, jako je hořčík, draslík a sodík, které jsou velmi užitečné pro zdraví rostlin.

Ale než se podíváme na to, jak používat vejce jako   přírodní hnojivo   , ještě malý tip navíc. Pokud si všimnete, že  šneci  žerou listy rostlin na balkoně nebo salát na zahradě, neotrávte půdu, ale zrecyklujte   skořápky od vajec   . Jednoduše je rozsypejte kolem sazenic, zvláště když jsou mladé, a slimáci je budou ignorovat. Okraje tvořené skořápkami vajec jim totiž cestu neusnadňují a rozhodně je odradí.

Obohaťte půdu vejci.

Až budete příště květináčovat novou rostlinu, zapamatujte si tento malý trik. Po nasypání štěrku na dno pro odvodnění nasypte dva centimetry zeminy.   Doprostřed pak položte   vajíčko , nejlépe s malou dírkou nahoře, kterou uděláte jehlou.

Nalijte na vejce více půdy, až tři až čtyři palce od okraje hrnce. Poté udělejte několik otvorů, do kterých semena vložíte     , zavřete je, pravidelně zalévejte a počkejte. Totéž lze provést s   mladými sazenicemi   zakoupenými na trhu. Vejce mohou také vypršet, protože aby měla vliv na půdu, musí hnít.

Překvapení bude nepochybně příjemné, ale především   šetrné k životnímu prostředí   , protože tímto způsobem bude podlaha zcela zbavena nečistot. To je jistě zvláštní taktika, zvláště u zahradních rostlin, které skončí na našem stole.