Čištění dvojitého skla trouby je možné přírodními metodami a bez nutnosti je pokaždé demontovat, stačí vědět, jaké přípravky použít.

Žena čistí špinavou troubu

Jedním z nejrozšířenějších spotřebičů v našich domácnostech je bezesporu trouba, kterou velmi pravidelně používáme, abychom se vyhnuli vaření jídla smažením. Trouba nám totiž umožňuje připravovat zdravější a mnohem lehčí pokrmy a uvaříme v ní opravdu cokoliv. Jak víme, všechny domácí trouby mají sklo, které umožňuje regulovat rychlost vaření. V dnešní době vždy najdeme v moderních troubách dvojité sklo pro větší bezpečnost a účinnost.

Problém je však v tom, že kromě toho, že je trouba velmi užitečná,   je také velmi obtížné ji čistit,   protože mastnota, pára, olej a mnohé další mají tendenci   zanechávat nečistoty, které se obtížně odstraňují,   zejména na dvoukřídlých troubě. . trouba. .  Čištění trouby je však zásadní   a nemělo by se zanedbávat. Aby bylo čištění účinné, musíme odstranit dvojité sklo a provést hloubkové čištění, když je to nutné a dokonce i občas. Ne vždy však stihneme provést důkladné čištění, ale díky některým přírodním metodám dokážeme vyčistit dvojité sklo trouby bez demontáže a s velmi uspokojivým výsledkem.

Pomocí některých přírodních prostředků je možné mít troubu čistou

My Italové jsme rádi v kuchyni a rádi vytváříme různá kulinární jídla z naší tradice i mimo ni. Jedním ze spotřebičů, které používáme nejvíce a které máme všichni doma, je bezesporu trouba. Trouba nám umožňuje připravovat zdravější, propracovanější a lehčí pokrmy, než jaké bychom mohli připravit smažením na pánvi.

V kulinářské tradici Itálie existuje celá řada kulinářských pokrmů, které lze připravit a jistě mnozí z nás často zkouší vařit. Trouba má však tendenci se zašpinit nejen rychleji, ale také viditelněji než jiné způsoby vaření.

Nejobtížnější částí trouby na čištění   je vždy   sklo   , které je nezbytnou součástí, protože nám umožňuje udržet rychlost vaření našich pokrmů pod kontrolou.  Všechny moderní trouby   nejnovější generace   mají   odnímatelné dvojité sklo pro správné čištění. Úklid však přirozeně vyžaduje spoustu času a obětavosti a ne vždy k tomu máme příležitost.

Ale naštěstí existují   přírodní metody   , které nám umožňují   čistit dvojskla, aniž bychom se museli uchýlit k demontáži   nebo použití agresivních nebo specifických chemikálií. Tyto přírodní prostředky zahrnují používání některých produktů, které máme všichni doma a které nejsou pro člověka škodlivé.

Jejich používáním dosáhnete vynikajícího výsledku, nejen efektivního, ale i dokonalého čištění. Dvojité sklo trouby je nejen opět čisté a lesklé, ale také dezinfikované, takže se můžeme těšit nejen z esteticky krásného, ​​ale i pro člověka zdravého výrobku.

Před a po čištění trouby.

Nečistoty, které se hromadí na dvojitém noži trouby, se totiž mohou dostat do kontaktu s nádobím, které ve spotřebiči každý den připravujeme, a vzniká tak riziko kontaminace. Proto je důležité provádět čištění ad hoc při každé příležitosti.

Přirozené metody, které nám pomohou vyčistit dvojité sklo trouby bez jeho rozebírání

Revoluční způsob čištění dvojitých skel přírodními produkty vyžaduje   použití jen několika ingrediencí: jedlé sody, vody a bílého octa   . Podívejme se, jak tyto přípravky použít k čištění kuchyňského skla.

Do nádoby dáme   vodu a jedlou sodu tak, abychom získali směs, která   není ani moc tekutá, ani moc tuhá a kterou pomocí malého kousku rozetřeme po celé ploše sklenice. Po nanesení necháme směs   působit cca 15 minut   , maximálně 20 minut.

Poté, co necháme směs působit, můžeme ji odstranit houbičkou. Tento první krok nám umožňuje odstranit vodní kámen a skvrny, které se obtížněji odstraňují.

Po tomto kroku   dokončíme čištění bílým octem,   který rozetřeme po sklenici a necháme působit, i v tomto případě, asi 15 až 20 minut.

Na čištění skla používáme ocet, po potřebné době můžeme sklo opláchnout vodou a utěrkou z mikrovlákna. Poté osušíme měkkým hadříkem a zkontrolujeme, zda se   sklo opět leskne a je zcela čisté.

 

Pokud však tento prostředek k odstranění nečistot z dvojitého ostří trouby nestačí, můžete použít klasičtější čisticí prostředky na domácí spotřebiče, jako jsou odmašťovač nebo čisticí prostředky speciálně určené k tomuto účelu.