Citron je   účinný přírodní produkt   pro odstranění mastnoty, nepříjemných pachů, nečistot a bakterií v kuchyni.

Citron je jedním z ovoce, které    v naší kuchyni nesmí chybět, a to jak pro zvýraznění  chuti   pokrmu, tak i jako spojenec při dietách a jiných zdravých prostředcích k přípravě lahodné limonády na osvěžení. Kromě všech těchto využití    je citron také produktem, který nám může pomoci     s čištěním  ekologickým a ekonomickým způsobem.

Při této příležitosti vám prozradíme    všechna využití citronu pro úklid vaší kuchyně   a jistě vás překvapí, že je jich mnoho a je to také proto, že se dá kombinovat s jinými čisticími prostředky. Jedním z nejčastějších použití našich babiček bylo použití   již vymačkaných citronů v prostředku na mytí nádobí.

Tento malý trik zajistil, že během mytí nevznikají žádné nepříjemné pachy a   mastnota se mnohem snadněji odstraňuje   . Výhodou citronu je jeho   vysoká kyselost,   která mění pH v místech, kde   mikrobi a bakterie nemohou přežít   . Spolu se svým    bohatým aroma   je citron jednou z vašich    nejlepších čisticích zbraní   .

Vymačkané citrony jsou dobré na všechno: Nevyhazujte je: Takhle je používám já

 • Krustované kuchyňské náčiní

Pokud je vaše nádobí pokryto zbytky jídla, mastnotou a zbytky z ryb nebo jiných potravin,   oloupejte citron    a umyjte je jako obvykle. Pokud je tuk hodně připečený,   vytvořte pastu s trochou prostředku na mytí nádobí a citronové šťávy,   naneste ji na houbičku nebo drátěnku a špinavé nádobí důkladně vydrhněte. Uvidíte,   jak mizí i ten nejvíce uložený tuk.

 • Odstraňte vápenné skvrny

Stává se, že při vaření vody na přípravu čaje nebo kávy se na pánvích, hrncích a sklenicích hromadí vodní kámen, který nelze pravidelně čistit pouhým opláchnutím. Nápravou je   opět převařit vodu, ale tentokrát s plátkem citronu.   Jakmile se vaří, stáhněte ji z ohně a   počkejte několik hodin, než ji opláchnete.

 • Vyčistěte prkénko a nože. 

Je důležité udržovat hygienu tohoto kuchyňského náčiní, protože během používání může dojít ke křížové kontaminaci.   Citron rozkrojte napůl, nastrouhejte nožem, prkénkem a dalším náčiním,   nechte asi 30 minut odpočinout a omyjte jako obvykle. Uvidíte, že je jako nový a má lahodnou vůni.

 • Sbohem mazu v kuchyni

Díky   adstringentnímu účinku citronu   se můžete zbavit tuku rychleji, s menší námahou a ekologicky   .   Vymačkané citrony vložte do horké vody,   namočte houbu nebo drátěnku na čištění sporáku a   otřete   . Nechte působit 5 minut. Uvidíte, jak se   tuk uvolní.

 • Odstraňte nepříjemné pachy v myčce

Někdy se mohou v myčce nahromadit zbytky jídla. Pokud tedy chcete  zápach navždy odstranit   , přidejte   vymačkaný citron během oplachovacího cyklu   nebo namočte houbičku do octa s citronovou šťávou a projeďte myčkou, na konci mycího cyklu   už zápach nebude. .

 • leštěné kohoutky

Pokud se vám na dřezových kohoutcích usadí vodní kámen, stačí   namočit kousek vaty do šťávy z citronu a   poté   jím otřít kohoutky u dřezu.   Stejný prostředek můžete použít i na pánve, kde se nahromadil vodní kámen.

ČTI TAKÉ:     Trouba, každý začne používat kuličku alobalu | Tento trik je skvělý, kdybych o něm věděl předem!

 • Snadno se čistí v mikrovlnné troubě.

Už se nebudete muset   starat o čištění mikrovlnky.   Pokud jste úklid zanedbali,   můžete si dát vařit hrnek vody, přidat vymačkané citrony,   navlhčit utěrku a vyčistit troubu. Na druhou stranu, pokud ohřejete vodu s vymačkanými citrony v mikrovlnce, pára uvolní mastnotu nahromaděnou v troubě a odstraní nepříjemné pachy.

 • Odstraňte nepříjemné pachy z chladničky

Chladnička může vyvíjet  nepříjemný zápach   , zvláště pokud nevěnujeme velkou pozornost čištění a uchovávání potravin. Pokud při každém otevření vychází nepříjemný zápach,   ponořte do vymačkaných citronů pár hřebíčků a uložte je do lednice.   Uvidíte, že nepříjemné pachy úplně zmizí.

 • Bezvadné podlahy

Co je v kuchyni velmi nepříjemné, je   špinavá podlaha   . Pokud vám došel váš oblíbený čistič na podlahy, citron je opět vaším spojencem.

Naplňte kbelík horkou vodou,   přidejte citronovou kůru a očistěte.   Nejen, že je čistý, ale má také osvěžující vůni. Dalším trikem na   velmi znečištěné podlahy   je nalít litr vroucí vody do kbelíku a přidat směs   1 lžíce mýdla na nádobí, 1 šálku bílého octa, 1 lžíce jedlé sody a citronové kůry   . Tento čistič dodá vašim podlahám extra lesk.

 • Vyčistěte kuchyňské dlaždice.

Není nic horšího, než vidět kuchyň s mastnými dlaždicemi a černými spárami kvůli vlhkosti, prachu a nahromaděným nečistotám. Lék je   smíchat trochu mýdlového prášku s citronovou šťávou   a  spáry dlaždic přetřít pomocí zubního kartáčku, poté opláchnout vodou a uvidíte, že jsou super čisté.

 

 • Dodejte svému vaření chuť

Vaření může být chutné, ale existují   pachy, které nezmizí,   ani když otevřete okna. Pokud zůstane nepříjemný zápach, můžete si připravit přírodní aroma. Postavte kastrol s   1 litrem vody, 10 plátky citronu, 1 tyčinkou skořice a 15 hřebíčky   na mírný oheň, dokud se nevaří, poté jej vyjměte a počkejte, až vychladne. Nalijte tekutinu do rozprašovače a nastříkejte.