Citron   ,   stejně jako všechny citrusové plody, je  známý svými blahodárnými účinky na lidský organismus.  Má dezinfekční,   osvěžující   a   čistící  vlastnosti    . Pomáhá při ředění krve a asimilaci vápníku.   Běžně se používá při vaření   jako koření a jako hlavní složka mnoha sladkých i slaných receptů. Stručně řečeno   : Je normální, že máme všichni doma citrony,   ale není vždy snadné je mít čerstvé a dobře uchovat.

Citron, citrusové ovoce bohaté na vitamín C a antioxidanty, které pomáhá při hubnutí a detoxikaci organismu

Citrony jsou   bohatým zdrojem vitamínu C,   silného antioxidantu. Antioxidanty jsou sloučeniny, které pomáhají chránit buňky těla před poškozením. Tím, že antioxidanty snižují poškození buněk, snižují riziko mnoha onemocnění, včetně kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky, obezity a rakoviny.

Ve skutečnosti   jeden vymačkaný citron pokryje asi 21 procent   denní potřeby člověka. Citronová voda je zdravý, nízkokalorický nápoj s nízkým obsahem cukru, který může zvýšit příjem vitamínu C u člověka. Stejně jako ostatní citrusové plody, jako jsou pomeranče, grapefruity a limetky, jsou citrony   bohaté na flavonoidy.    Jsou to sloučeniny, které pomáhají zlepšovat zdraví a bojovat proti mnoha nemocem.

Kromě četných receptů  se citron konzumuje i jako fresh drink   , nejen že si vychutnáte lahodný pomerančový džus, ale   také připravíte lahodné limonády   , které jsou výborným uhašením žízně a osvěžujícím nápojem při skladování v lednici. tentokrát. . Obvykle se   používá při dietách, protože pomáhá při hubnutí   a   detoxikaci těla,   ale je také výborným pomocníkem při trávení. Někdo přidává i citronovou kůru, lístky máty, med, kurkumu nebo jiné přísady. Citronová voda se stala oblíbeným ranním nápojem, který lidé   používají jako osvěžující a stimulující způsob, jak zvýšit hladinu energie a metabolismus.

Vždy čerstvé citrony? Zde je trik, jak zabránit jejich plesnivění!

Jak jsme viděli   , citrony v naší spíži chybět nemohou   , ale   uchovat je nakrájené   a mít je vždy čerstvé je velmi těžké. Čerstvě zakoupené citrony většinou vydrží čerstvé asi týden a je vhodné je skladovat při pokojové teplotě. Nebo můžete citron dát do sklenice a   uchovávat v lednici.

Při řezání musíte   být opatrní při jejich skladování,   aby otevřený díl nezčernal. Můžete ji konzervovat   různými způsoby   , umístěte ji řezem dolů   do sklenice s vodou.   Dalším způsobem, jak citron uchovat, je   dobře ho zakrýt průhlednou fólií   , aby se nedostal do kontaktu se vzduchem.

 

Ve většině případů se zbytky citronů v kuchyni po pár dnech vyhodí. Abyste se tomuto odpadu vyhnuli, můžete je také uchovat   tak, že je nakrájíte na malé kousky a dáte do mrazáku.   Dalším způsobem, jak se tomuto odpadu vyhnout, je   nastrouhat kůru   a uložit ji pro budoucí použití. Po nastrouhání dejte na talíř do mrazáku a   nechte tam asi dvě hodiny   . Poté odstraňte nastrouhanou slupku a uložte do sklenic, kde si déle uchová své aroma a   budete ji mít vždy po ruce   pro přípravu svých oblíbených sladkých i slaných pokrmů.