Česnek je v kuchyni nezbytný, to víme    Protože co by to bylo za vyhlášenou a záviděnou italskou gastronomii bez přídavku   čerstvých bylinek a zeleniny   ? Kromě toho, že   česnek dochucuje   a dělá jedinečnými i ty nejjednodušší pokrmy, je   všelékem na zdraví.

Věděli jste například, že má silný   antibiotický účinek   a je  výborný proti vysokému krevnímu tlaku   ? A to jsou jen některé z nejznámějších a nejzjevnějších pozitivních účinků. Z tohoto důvodu   chce každý pěstovat česnek, aby   byl vždy čerstvý, když je potřeba, ale kde?

Ne každý má to štěstí, že má pozemek, zahradu nebo terasu, aby to mohl dělat. Máme pro vás dobrou zprávu: česnek je možné pěstovat i doma na malém prostoru    Potřebujete jen   prázdnou sklenici od jogurtu (nebo margarínu), trochu zeminy   a samozřejmě   pár stroužků česneku.  Takto byste měli postupovat.

Vždy čerstvý česnek, s tímto trikem si ho doma rozmnožíte donekonečna

  Ve dně zvolené nádoby   udělejte díru a položte ji na podšálek.  Naplňte ji necelým centimetrem   zeminy a   poté přidejte   několik stroužků česneku.  Pamatujte, že    musí být   celé, neoloupané a špičkou  vždy nahoru.  Přidejte asi centimetr půdy. Teď už jen stačí se  o svou malou česnekovou plantáž doma řádně starat   .

Řekneme vám, jak na to.

Česnek, stačí vám malý květináč a můžete si ho namnožit doma, aniž byste utratili euro

 Česnek vyžaduje pro své pěstování   základní péči  , pokud se provádí pravidelně.  Nádobovou vázu nejprve postavte   na slunné místo v domě a poté nezapomeňte   pravidelně zalévat,   ale nepřehánět. Aby mělo ovoce výraznou chuť,   seřízněte květy, které   na rostlině rostou po troškách. Po chvíli si všimnete, že se pomalu objevují malé listy    To znamená, že se úrodě daří a že se chováte jako zkušení zahradníci, kterým nic nechybí.

 

 Na vyzvednutí si však budete muset ještě chvíli počkat    Vzhledem k tomu, že   nejlepším obdobím pro výsadbu česneku je podzim   , měli byste vědět, že si budete muset počkat do léta   , než se konečně sklidí a vychutnáte si ho.  Vzhledem k tomu, že teplota uvnitř domu je stálá a vyšší, můžete ji zkusit pěstovat i v zimě. Když se zamyslíte, vypěstujete-li si ji doma, jak jsme navrhli, budete se nejen bavit a cítit se spokojeně, ale navíc budete   mít základní surovinu vždy k dispozici v kuchyni, prakticky zdarma   . A také vždy čerstvé, s vynikající chutí a vyrobené vámi: co víc si přát?