Voda je stále cennější komoditou. A je důležité    znát některé triky, jak optimalizovat jeho použití při zalévání našich rostlin.   Typ půdy, stejně jako odpařování, může mít dopad na značné úspory vody, což je dobré jak pro akciový trh, tak pro planetu.

Zahrada, zalévání malým množstvím vody je možné: trik zahradníka

Protože jsme uprostřed léta, přinášíme řadu doporučení, abychom   při zalévání zahrady či sadu  spotřebovávali co nejmenší množství vody  , čímž na konci měsíce   snížíme nejen náklady, ale i   životní prostředí. Děkuji   .

Sbírejte dešťovou vodu

Zachycování   dešťové vody    pro zavlažování představuje    značné úspory a instalace nádrží  není     složitá. Pokud na to máte prostor, proč o tom neuvažovat? Jednoduše změňte    cestu vody   , která padá na střechu, a nasměrujte ji do jímky nebo vany, kde lze nasbírat mnoho litrů, které lze použít k zalévání rostlin. Pokud u vás málo prší, ideální je vytvořit systém, který   zachytí maximum dešťové vody a   uloží ji do sudů nebo cisteren.

solární zavlažování

Technika solární kapkové závlahy   je založena na použití nádoby, jejíž funkcí je shromažďovat odpařenou vodu z nádoby obsahující vodu. Vlhkost vzniklá odpařováním kondenzuje na stěnách a padá   k zemi jako voda.   Jsou vyžadovány   PET lahve   ,   dvě na závod   . Jedna z lahví by měla pojmout 5 litrů a vnitřní láhev pojme 1-2 litry.

Vnější láhev   by měla být největší   , kterou jsme u základny odřízli. Vloží se do ní láhev, kterou pomocí spodní části rozpůlíme. Tato menší láhev   naplněná vodou se položí na zem   a velká 5 litrová láhev se zakryje. Poloha mezi dvěma lahvemi by nám měla umožnit otevřít víko velké lahve, abychom mohli nalít vodu do malé lahve uvnitř.

Použijte konev s tryskou.

Pokud používáte konev,   použijte její odkapávací trysku k zalévání tak, aby voda padala v podobě jemného deště   . Pokud se snažíme simulovat déšť, je podloží nebo půda lépe hydratovaná a pomalu klesající vodě zabráníte, aby si našla snadnou alternativní cestu. Pokud zaléváme rychle a nalijeme velké množství do květináče nebo květináče, voda vyteče drenážními otvory květináče, aniž by půdu důkladně promáčela, což je opravdu plýtvání.

Pokud používáte zavlažovací hadici, nabízí použití různých typů trysek, které jsou součástí dodávky,   k simulaci jemného deště,  velké úspory. Zalévejte jednu rostlinu, pak další a pak zpět k první; Vaše rostliny vám poděkují. Kromě toho je důležité   vyhnout se zalévání během hodin maximálního slunečního záření   : rostliny lépe využívají vodu tím, že se vyhýbají přirozenému odpařování, ke kterému dochází uprostřed dne.

Kapkové zavlažování půdy

 Mokrá závlaha   je velmi účinným typem  kapkové závlahy    . Aby se zabránilo plýtvání vodou, používá se mikroporézní trubice, mírně zakopaná v zemi. Pokud se nestaráte o rostlinu, která má ráda neustále vlhkou půdu,    nechte půdu mezi zálivkami vyschnout   . Stimuluje růst kořenů rostlin, které rostou tak hluboko při hledání vody.

použít mulčování

Žijeme v horké zemi a sluneční žár na půdě naší zahrady nebo v květináčích způsobuje   ztráty odpařováním.    Použitím   mulče se tyto ztráty výrazně snižují   , což   vede k úspoře závlahové vody.

Vršek květináčů a květináčů můžete pokrýt sopečným štěrkem    nebo   borovou kůrou   . To nejen snižuje tyto ztráty vody, ale také zabraňuje výskytu náhodných plevelů, které zase potřebují vodu k růstu. V sadech lze použít   slaměný mulč   , který snižuje odpařování závlahové vody a pomáhá zlepšit strukturu půdy.

7 účinných triků, jak šetřit vodou, aniž bychom zanedbávali naše rostliny a zahradu

 

  1. Voda v chladnějších hodinách   . Nejlepší čas na zalévání našich rostlin je    brzy ráno nebo pozdě odpoledne.   To zabrání tomu, aby se vaše rostliny spálily při zavlažování během hodin s nejvyšším slunečním zářením, a zabráníte tomu, aby se voda vypařovala dříve, než se dostane ke kořenům.
  2. Nastavte zavlažovací systém   . Závlahový systém je vhodné    zkontrolovat, zda funguje správně   , nedochází k netěsnostem a že se voda dostává ke všem rostlinám a do každého koutu zahradního trávníku. Je také důležité    čistit filtry,   protože nečistoty mohou snížit účinnost zavlažování.
  3. Seskupte rostliny podle potřeby vody   . Jak již víme, různé druhy rostlin vyžadují různé množství vody. Pokud je v našem sadu, zahradě nebo balkoně seskupíme podle těchto potřeb, můžeme závlahu optimalizovat.
  4. Rozhodněte se pro původní rostliny a/nebo trávy, které vytvářejí málo odpadu   . Nároky těchto rostlin na vodu jsou minimální, protože se přizpůsobují půdě a klimatu v regionu a mohou přežít s dešťovou vodou, aniž by je musely zalévat tak často. Pokud jde o trávu   , existují odrůdy, které jsou odolné vůči suchu   , a proto vyžadují méně vody. Pokud zvolíme plodiny a trávy vhodné pro danou oblast a klima, budou úspory z dlouhodobého hlediska jasně patrné.
  5. Zabraňte odpařování vody   . Jak jsme již viděli, teplo může způsobit odpařování vody, než se dostane ke kořenům našich rostlin. Abyste tomu zabránili,   můžete cvičit  mulčování   a umístit vrstvu mulče na povrch rostlin.
  6. Odstraňte plevel   . Většinou se těmto náhodným rostlinám vyhýbáme z estetických důvodů, ale co mnoho lidí neví, je, že   absorbují hodně vody z půdy a   tím ji odstraňují z trávy nebo jiných rostlin.
  7. Dopřejte svým rostlinám stín   . Pro optimální růst a vývoj máme tendenci umístit většinu venkovních rostlin na plné slunce. V teplejších měsících si však mnoho druhů užívá    stínu, aby se nespálily   , a proto potřebují méně vody.