Pokud máte zahradní dlaždice a nevíte, jak je vyčistit, máme pro vás to správné řešení. Níže najdete všechny podrobnosti.

Vyčistěte zahradní spáry.

Pokud chcete položit venkovní podlahu, musíte se správně rozhodnout   . Je třeba vzít v úvahu jiné varianty než vnější a hodnotit tedy funkčnost a nikoli estetiku. Materiály pro exteriér jsou různé a záleží také na tom, kde jsou umístěny.

Mezi vlastnosti, které musí venkovní podlahová krytina mít, patří hydroizolace, protiskluznost a mrazuvzdornost. Na druhou stranu je odolný vůči zátěži a především klimatickým vlivům. Stále ale dochází k náhlým změnám teplot a možnému růstu plísní. Všechny vlastnosti naleznete v technickém listu vámi zvoleného materiálu a podlahové krytiny.

zahradní dlažba

Možnosti, které lze vybrat pro exteriéry, zahrnují terakotu, přírodní kámen, venkovní porcelánovou kameninu, beton, dřevo a další syntetické materiály.   Nyní se podívejme, jak vyčistit zahradní dlaždice v závislosti na materiálu   . Vše najdete v následujícím odstavci.

Zahradní dlaždice: Takto byste je měli čistit

Jak jsme již uvedli,   vnitřní obklady by neměly být za žádných okolností používány venku, protože nemají stejnou odolnost   . Je zřejmé, že venkovní dlaždice jsou více vystaveny kontaminaci v důsledku atmosférických jevů nebo jednoduše kvůli přítomnosti blízké zahrady.

Pak existují některé materiály, které jsou poréznější než jiné, které mají tendenci hromadit více nečistot a prachu.   Pro běžné čištění zahradních dlaždic můžete použít přírodní směs složenou pouze z vody a octa   . Na odolnější skvrny můžete přidat také jedlou sodu a marseillské mýdlo. Pojďme se ale podívat na jednotlivé materiály:

Bílý ocet a jedlá soda.
  • Kámen   : K čištění venkovních kamenných dlažeb můžete použít směs 10 lžic alkoholu, 2 lžic jedlé sody a marseillského mýdla.
  • Bavlna   : Je lepší zvolit konkrétní prací prostředek. Na trhu je několik specifických modelů, které jsou navrženy přímo pro tento typ podlahy. Vzhledem k tomu, že se jedná o jemnou podlahu, měli byste ji také osušit hadříkem z mikrovlákna.
  • Dřevo   : I v tomto případě je vhodné používat specifické produkty, protože je to velmi jemný materiál a vyžaduje produkty na bázi specifických olejů.

Odstraňte plevel z dlaždic

Pokud mezi dlaždicemi najdete plevel, je to zcela normální   . Jsme na zahradě a je možné, že se to stane. Kořen sice vždy vytrhnete, ale vždy vyjede a musíte na to použít speciální přípravek. Můžete použít například jedlou sodu zředěnou ve vodě.

Odstraňte plevel z dlaždic

Jednoduše vezměte 1l láhev na vodu a poté přidejte 10 g jedlé sody   . Dobře protřepejte a poté vyplňte místa, kde je více plevele. Ty umírají a mají tendenci přestat růst. Existuje šance, že to budete muset udělat více než několikrát. Nezapomeňte to udělat za soumraku, když nesvítí slunce a teplota je nižší než 35°C.