Těstoviny jsou hlavním jídlem italského stolu. Ale poté, co   těstoviny uvaříte ve vodě,   většinou skončí ve dřezu. Mnoho věcí, které používáte v kuchyni a běžně vyhodíte, má   alternativní využití.   V tomto případě   škrobová těstovinová voda obsahuje přírodní cukry, vitamíny a minerály, které z ní dělají   perfektní   přísadu   pro mnoho dalších použití.

Ano, zalévejte rostliny, ale vodou na vaření těstovin!

Vitamíny a minerály ve vodě z těstovin   pomáhají vyživovat rostliny   , když je zaléváte. Použití vody k vaření těstovin je také způsob, jak snížit celkovou spotřebu vody, protože k zalévání rostlin nepoužíváte čerstvou vodu. Voda na vaření těstovin je   bohatá na škrob a obsahuje   důležité minerály pro vývoj našich rostlin,   jako je vápník, železo, fosfor, draslík a zinek.    Všechny tyto minerály jsou mimořádně užitečné, stejně jako sacharidy obsažené ve vodě na vaření těstovin, protože podporují   bakteriální aktivitu v půdě.

Pravidelná aplikace pastové vody na rostliny   má za následek bujnější, zelenější listy, působí jako hnojivo   a také pomáhá urychlit  růst prospěšných  půdních laktobacilů a hub

Před použitím si však uvědomte následující:   Před   zaléváním vaší zahrady nebo zeleninové zahrady zcela vypusťte vodu a nechte ji zcela vychladnout . Pokud však  vodu osolíte   nebo přidáte olej do vody na vaření těstovin,   nepoužívejte jej na rostliny,   na slunci se zahřejí a mohly by je popálit. Použití   vody k vaření těstovin na zahradě    je skvělý způsob, jak ušetřit vodu.

Voda na vaření těstovin, další velmi užitečné využití

Vodu na vaření těstovin lze kromě zalévání rostlin   využít i k jiným účelům v domácnosti nebo v kuchyni. Pojďme se na ně společně podívat!

Umyjte nádobí

Nalijte vodu z těstovin do misky nebo dřezu, abyste   na konci jídla umyli nádobí.   Naneste mýdlo na vlhkou houbičku a opláchněte nádobí vodou z těstovin. Dosáhnete stejného výsledku jako s vodou z kohoutku.

vařit zeleninu

Pokud potřebujete vařit zeleninu jako oblohu   , znovu použijte vodu z těstovin. Po vyjmutí těstovin znovu dejte vařit vodu a přidejte zeleninu k vaření.

Namočte luštěniny

Fazole, cizrna, čočka… mnoho luštěnin je potřeba před vařením namočit, často i přes noc. To slouží ke zkrácení doby vaření luštěnin a také k jejich snadnější stravitelnosti. Místo vody z kohoutku můžete   použít i vodu k namáčení těstovin.

Použijte jej na polévky a dušená jídla.

Stejně jako omáčky a koření na vaření těstovin   lze vodu na vaření těstovin použít také na polévky nebo dušená jídla. Tou můžete polévky trochu zahustit místo vody z kohoutku nebo zeleninového vývaru.

Dodává vlasům lesk

Pro dodání lesku vlasům  lze použít i vodu z těstovin   .  Jak to použít? Jednoduše si nalijte vodu z vaření těstovin na hlavu a úplně si namočte vlasy. Nechte působit deset minut a poté opláchněte čistou vodou a šamponem.

voda pro psa

Po odstranění pasty nechte vodu vychladnout na pokojovou teplotu. Nalijte svému psovi vodu do misky a nechte ho pít. Neměli byste muset pokaždé úplně vyměňovat čerstvou vodu v jeho misce, ale   občasné přidání trochy  vašemu mazlíčkovi neublíží.