Kuchyňská   houba   je jedním z nejkontroverznějších prvků v naší domácnosti. Někdo je vyhazuje po vícenásobném použití, jiný je často pere, aby zůstaly čisté, a další je mění nebo čistí, jen když zapáchají nebo jsou hodně opotřebené.

Je důležité pravidelně čistit kuchyňské houby, abyste   odstranili bakterie, bakterie a mikroorganismy, které se vyvíjejí.  Správnou dezinfekcí  nejen     zcela odstraníte nepříjemný zápach, který jimi prostupuje, ale zaručíte i zachování zdraví vaší rodiny. 

I když o tom mnoho lidí nepřemýšlí, houba, kterou myjeme nádobí, je   jedním z nejšpinavějších předmětů,   které doma máme. Vědecké studie ve skutečnosti potvrzují, že v kuchyňských houbách se hromadí více bakterií než na toaletách:    dokážeme detekovat koncentrace až 10 000 milionů bakterií na centimetr krychlový   a teleskopickými analýzami bylo zjištěno až 118 různých druhů bakterií.

Zapáchající kuchyňská houba, nevyhazujte ji: s touto metodou odstraníte zápach okamžitě a za pár minut!

V první řadě mějte na paměti, že   houbičky   nemají dlouhou životnost. Je důležité je pravidelně vyměňovat, protože i přes   každodenní dezinfekci   je téměř nemožné zabít všechny bakterie. Mytí kuchyňské houby pouze mýdlem a vodou není vždy řešením, jak se zbavit bakterií.

Takže co můžeme dělat? Poradíme vám,    jak správně čistit kuchyňskou houbu,    aby se z ní již po několika použitích vytvořil nepříjemný zápach a bacily:

  • Po použití jej umyjte   . Po každém použití vložte do myčky, umyjte s nádobím a poté nechte uschnout. Ve skutečnosti, když jsou houby neustále mokré, umožňují rychlý růst bakterií.

Doporučuje se také dezinfikovat houbičky každý týden, aby se   zabránilo šíření plísní a bakterií   . K tomu je vyžadován následující postup:

 

  • Připravte si směs   bělidla a vody v poměru 1 ku 10   (na jeden díl bělidla je potřeba přidat 10 dílů vody).
  • Houbu na nádobí nechte   v této směsi nasáknout alespoň pět až deset minut.
  • Nakonec   opláchněte vodou,   abyste odstranili zbytky jídla. Vaše houby tak zůstanou čisté, dezinfikované a v dobrém stavu po několik týdnů.

Podle studie University of Sonora v Mexiku je vhodné   „vyměnit houbu alespoň každých 15 dní, abyste se vyhnuli infekcím a nemocem“.    To má zabránit šíření bakterií, které by mohly způsobit otravu jídlem u lidí.