Pokud zasadíte čtyři fíky do květináče se zeminou, získáte nádherné rostliny fíků.

Fíky na zemi

Fíkovník, okrasná rostlina, která produkuje lahodné plody, lze zasadit a množit různými způsoby. Fíky jsou vysoce ceněné ovoce, voňavé a bohaté na užitečné látky. Tyto ovocné stromy je vhodné pěstovat v květináčích nebo na zahradě,   vždy však na plném slunci a na chráněném místě   .

Abyste věděli, jak získat krásné fíkovníky zasazením 4 fíků do květináče, doporučuji velmi pečlivě dodržovat zde popsaný postup.

Charakteristika postavy.

Fíkovník   nebo fíkovník   , patřící do  čeledi Moraceae   , je rostlina preferující přímé světlo. Je však důležité vyhýbat se vysokým teplotám, proto je raději umístěte na chráněná místa. Existuje mnoho   odrůd fíků   , které mají tmavou slupku a jsou pěstovány pro čerstvou spotřebu nebo pro výrobu džemu.

Fíky, symbol pravdy pro buddhisty, se dají jíst čerstvé i sušené     Je třeba říci, že fíky jsou bohaté na minerální soli, vitamíny a vlákninu. Pokud jde o kalorie, je třeba poznamenat, že   čerstvé fíky   mají málo kalorií, zatímco sušené jsou kaloričtější.

Obr

Plody rostliny dozrávají kolem srpna a září, ale objevují se i pozdní plody v říjnu. Jakmile jsou fíky měkké, mohou se jíst. Je třeba poznamenat, že při sklizni je lepší používat rukavice, aby nedošlo ke kontaktu s bílou mízou, kterou produkují. Jsou to plody bohaté na minerály a mají velkou energetickou sílu. Ovoce by mělo být uchováváno v chladničce a může být použito v různých receptech.

Tipy pro výsadbu a péči o fíkovníky

Výsadba fíkovníku je velmi snadná, protože se jedná o velmi dlouhověký strom, který plodí několikrát do roka. Je to rustikální rostlina rozšířená v oblasti Středozemního moře.

Pokud se rozhodnete   pěstovat fíkovník v květináči   , je lepší použít květináče široké alespoň 60 centimetrů, které mají na dně otvory pro správnou drenáž, protože nemá rád vlhkou půdu. Aby dobře rostla, je důležité, aby byla umístěna na místě chráněném před chladem. Tato krásná středomořská rostlina má malou odolnost vůči dešti, který způsobuje hnilobu plodů. Dobře roste při teplotě mezi 25 a 30 stupni a málo odolává chladu.

fíky

Jedná se o rostliny, které vyžadují teplé a slunečné klima a mohou dosáhnout výšky 5 metrů. Nejlepší   půda pro pěstování fíků   je bezpochyby úrodná, ale dobře snáší i suchou půdu. Kultivace může být z transplantací nebo řízků a může být provedena na jaře nebo na podzim.

Rozmnožte fíky zasazením čtyř fíků do květináče.

Chcete-li   množit fíkovou rostlinu   , můžete   začít se čtyřmi fíky umístěnými v květináči naplněném zeminou.   Nejprve musíte kuchyňským nožem nakrájet vršky čtyř fíků. Čtyři fíky by pak měly být umístěny do malých, rovnoměrně rozmístěných rýh v půdě.

V tuto chvíli, po   zasypání fíků zeminou,   je nutné půdu dobře uhladit a zalít vodou. Poté   by měl být hliněný hrnec se zakopanými fíky zakryt   plastovou nádobou. Malé rostliny fíkovníků se líhnou po několika týdnech.

Jakmile   se fíkovníky   vyvinou, bude třeba je vytáhnout z květináče, trochu zastřihnout a zasadit do jednotlivých květináčů, abyste získali čtyři  krásné fíkovníky  . Za pár týdnů   získá fíkovník keřovitý vzhled.

 

Aby   malé fíkovníky plodily a vyvíjely se   , je důležité udržovat rostliny na slunném, ale chráněném místě na balkóně nebo v zahradě. Fíkovník je navíc nutné pravidelně zalévat a přihnojovat pouze během prvních šesti měsíců v roce.