Je to přírodní látka doporučovaná odborníky a je ideální na odumřelé rostliny a semena. Zde je návod, jak je udělat krásnými.

Zasadit před a po

Rostliny mohou čelit mnoha   problémům   , jako jsou houbové choroby, škůdci nebo environmentální stres. K jejich ochraně a podpoře jejich zdraví můžete použít   přírodní látku   z jedlé sody, gelu z aloe vera a vody. Tato kombinace poskytuje protiplísňové, výživné a zvlhčující vlastnosti a pomáhá chránit a vyživovat rostliny. V tomto článku vysvětlujeme, jak tuto látku připravit a jak ji správně používat k   dosažení pozitivních výsledků.

Příprava látky na záchranu a výživu „mrtvých“ rostlin

Výroba   látky   na záchranu a výživu mrtvých nebo téměř odumřelých rostlin je přirozenou a účinnou možností, optimální pro ochranu rostlin před houbovými chorobami, parazity a stresem prostředí. Preventivním nebo léčebným použitím této látky lze dosáhnout pozitivních výsledků pro zdraví a růst rostlin.

Extrakce gelem z aloe vera

Nakrájejte list aloe vera   a opatrně odstraňte vnější slupku. Lžící odstraňte čirý gel z vnitřní strany listu. Ujistěte se, že jste nasbírali dostatek gelu k přípravě hmoty.

Ředění jedlé sody.

V nádobě smíchejte   1 litr teplé vody   s 1 lžící jedlé sody. Dobře promíchejte, dokud se jedlá soda zcela nerozpustí v roztoku.

Přidejte gel z aloe vera do zředěného roztoku jedlé sody   . Dobře promíchejte, dokud nezískáte homogenní směs.

Mrtvé rostliny z jedlé sody

Preventivní použití

Hmotu používejte   preventivně   k ochraně rostlin před chorobami nebo houbovými škůdci. Aplikujte hmotu na všechny části rostliny, včetně větví, listů a květů, pomocí rozprašovače nebo štětce. Ujistěte se, že rostlinu zcela zakryjete tenkou vrstvou hmoty.

Ošetření odumřelých nebo nemocných rostlin.

Pokud jsou rostliny již napadeny houbovými chorobami nebo škůdci   , můžete je použít k ošetření. Aplikujte látku přímo na postižená místa a ujistěte se, že je zcela zakryjete. Opakujte použití každých 7-10 dní, dokud příznaky nezmizí nebo nezmizí.

Rostlinná výživa

Látka vyrobená z aloe vera gelu   dodává rostlinám důležité živiny. Můžete ho použít jako přírodní hnojivo tak, že hmotu aplikujete kolem základny rostliny nebo ji nalijete do okolní půdy. To pomůže zlepšit celkový zdravotní stav rostlin a jejich schopnost absorbovat živiny.

Frekvence používání

Preventivně se doporučuje používat  látku   jednou měsíčně k údržbě a krmení rostlin. U nemocných nebo stresovaných rostlin je však možné zvýšit frekvenci aplikace a aplikovat každých 7-10 dní, dokud se situace nezlepší.

Výživa odumřelých rostlin.