Broskve jsou velmi sladké, šťavnaté a dobré ovoce, ale bohužel se dají jíst pouze v létě, jak je pro toto roční období typické. Není však vyloučeno, že si ho chcete užít i uprostřed zimy. Existuje vážné riziko, že zůstaneme s prázdnou. Pokud ovšem nevíte,   jak broskve uchovat celý rok   , nebo přesněji, neznáte metodu, jak se tohoto vynikajícího ovoce nevzdat.

Ve skutečnosti díky tomuto jednoduchému triku budete mít ve spíži vždy vynikající broskve, které můžete sníst do 365 dnů. Tímto způsobem máte k dispozici vynikající ovoce, abyste si mohli dát naprosto zdravou a pravou snídani, svačinu nebo malou svačinku. Pokud jsou tedy broskve vaším oblíbeným ovocem a velká hostina z nich v horkých měsících vám nestačí, pak by tento článek mohl být pro vás.

Proces je ve skutečnosti velmi jednoduchý, takže je přístupný všem a nevyžaduje velké dovednosti.
To znamená, že jde o domácí metodu, která je navíc docela rychlá, takže ani nebudete muset trávit spoustu času v kuchyni.

Zde je návod, jak udržet broskve neporušené po dobu jednoho roku.

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 25 minut 
Doba odstátí: 2 hodiny
Doba namáčení Celková doba: 2 hodiny 35 minut
Porce: 3 sklenice
Kalorie: 180 na sklenici

Ingredience

 • 1 250 g broskví
 • 60 g cukru
 • 30 ml citronové šťávy
 • Dostatek vody

Příprava

 1. Nejprve broskve omyjeme, rozpůlíme a poté po rozkrojení nakrájíme na kousky (s velikostí není problém).
 2. Nyní vezměte   tři 600ml (nebo 1litrové) sklenice   , naplňte je broskvemi a každou sklenici posypte lžící citronové šťávy, aby nezčernaly.
 3. Jakmile je to hotové, přidejte stéviové sladidlo (nebo cukr) a nalévejte lžíci do každé sklenice najednou.   Pokud se vám tento krok nelíbí, můžete ho přeskočit   .
 4. Nyní naplňte sklenice vodou, ujistěte se, že nejdou nahoru,   a poté je uzavřete novými zátkami pomocí techniky „2 dozadu, 1 dopředu“   .
 5. Nyní vložte sklenice dnem vzhůru do hrnce napůl naplněného vodou, zapněte oheň a nechte vše vařit, dokud se nevyvaří.
 6. Nakonec   nechte vařit dalších 15 minut, poté vypněte oheň a nechte sklenice namočené 2 hodiny   , poté je osušte, otočte, zakryjte a nechte vychladnout.
Rady a návrhy

Pokud utěsnění víček nepomůže,   vraťte sklenice na 10 minut k varu a nechte je uležet v horké vodě   . V opačném případě budete muset vyměnit uzávěry a proces opakovat. Chcete-li to zkontrolovat poté, co je vše uvařeno, položte sklenice na pult. Pokud se ovoce nehýbe a zůstává vzpřímené, je vše v pořádku.

Kromě toho by měly být sklenice skladovány na chladném a suchém místě.
Pokud chcete, můžete si také připravit lahodný broskvový kompot jednoduše takto:

 

 1. Otevřete sklenici, nasypte broskve do hrnce a   poté vařte 2-3 minuty   .
 2. K broskvím přidejte stéviové sladidlo (nebo cukr),   vařte 2-3 minuty   a poté počkejte, až vychladnou.