Všichni máme   v kuchyni lístky bazalky,   které   dochutí naše pokrmy. Jde o skutečně zásadní rostlinu italské gastronomie, hojně využívanou i v zahraničí. Má silnou a zvláštní chuť, která podtrhuje každý z našich receptů. Bazalka má také velmi důležité zdravotní vlastnosti, což z ní dělá důležitou rostlinu, kterou můžete pěstovat a dokonce ji mít na balkoně nebo terase vašeho domova.

Bazalka má   protizánětlivé vlastnosti   , které pomáhají snižovat  bolest    a   zánět   v celém lidském těle. Má také   antioxidační vlastnosti   , které chrání buňky těla před volnými radikály a oxidačním stresem.

Má   antimikrobiální vlastnosti   , které zabraňují růstu mikroorganismů, jako jsou bakterie, viry a plísně. Je to ideální rostlina pro   boj s lokálními infekcemi dýchacích a močových cest.   Má také   trávicí vlastnosti   , protože zmírňuje příznaky  bolesti žaludku  . V neposlední řadě má také   relaxační vlastnosti   , které zmírňují stres a úzkost. Ne každý však ví, že bazalka není jednoduchá na pěstování a   může snadno hnít.    Proto vám řekneme, jak ji oživit, pokud se stala takovou.

Nakonec odhalíme vše o tom, jak   obnovit  shnilou bazalku    . Nikdo nečekal, že to bude tak snadné; Je to trik, který chovatelé používají.

Zkažená bazalka, můžete ji obnovit během několika minut – starý trik mé babičky!

Aby bazalka zůstala   zdravá   a   zabránila hnilobě   , může být důležité zajistit, aby půda, ve které roste, byla zdravá. Měli byste vědět, že bazalka vyžaduje půdu  bohatou na živiny a dobrou drenáž  .

Doporučuje se obohatit  půdu   hnojivem ,     aby tato rostlina mohla  růst zdravěji   . Můžete také použít tekuté organické hnojivo   přidávané každé dva týdny.

Musíte také věnovat pozornost hladině dusíku  v   půdě. Ve skutečnosti   je bazalka   na tento plyn velmi citlivá . Když   je dusík přítomen v přebytku,   mohou   se množit houbová onemocnění a paraziti  .  Ze stejného důvodu je důležité   příliš nezalévat a nehnojit.

Pokud   jde o zalévání,   měli byste vědět, že bazalka vyžaduje  neustálé zalévání   , zvláště když se pěstuje v horkém a suchém klimatu. Jednou denně  je potřeba   bazalku   zalít   . Pro stanovení vhodného množství vody je nutné   zkontrolovat hydrataci půdy:   pokud je vlhká, ale není podmáčená, je správný čas přestat.

 

Bazalka   hnije   právě tehdy, když   rostlinu nadměrně zaléváme   . Pokud si všimnete, že listy začínají hnít, ujistěte se, že   je květináč   dostatečně velký a má  drenážní otvory   , aby mohla odtékat přebytečná voda. Také, pokud je půda rostliny velmi mokrá,   přesuňte ji do suché půdy   a odstraňte nejvíce poškozené listy. Posledním tipem, jak rostlinu oživit, není   zálivka,   ale čištění listů: jedině tak zabráníte   šíření houbových chorob   .