Kdo   by nemiloval rozmarýn jako koření do jídla   ? V lahodném rizotu s dýní a slaninou nebo na aromatických a křupavých pečených bramborách. Věděli jste ale, že tuto bylinku lze doma využít i mnoha jinými způsoby? Pojďme společně objevit 4 využití rozmarýnu, které ještě neznáte!

Snítky rozmarýnu, to je to, co s nimi můžete dělat!

#1 Odstraňuje zápach v kuchyni

Znáte ten   nepříjemný zápach z jídla   v kuchyni nebo přetrvávající zápach vařeného zelí? Někdy není nutné sáhnout po chemických prostředcích, ale pár snítek rozmarýnu postačí. Vezměte hrnec s vodou, přidejte 2 snítky rozmarýnu a zahřívejte na mírném ohni. Jakmile se vše přivede k varu, vypněte zařízení a nechte aroma proniknout do vašeho domova a   odstraňte všechny stopy zápachu.   Navíc můžete získat rozmarýnovou vodu pro vaše slané přípravky, jako je chléb nebo focaccia.

#2 Osvěžovač vzduchu

Chcete   provonět svůj domov přirozeně   ? Dvě snítky rozmarýnu uvaříme v hrnci s trochou vody. Po dosažení teploty vypněte teplo, tekutinu přefiltrujte a nalijte do nádoby s rozprašovačem. V případě potřeby můžete přidat pár kapek mátového nebo eukalyptového esenciálního oleje a nastříkat na místa v domě, která preferujete.

#3 koupelové soli

Vyrobte si doma nádherně vonící koupelové soli. Rozmarýn poskytuje příjemnou vůni, která vám pomůže relaxovat v koupelně a zanechá vás svěží po celé hodiny. Případně, pokud nechcete vyrábět koupelové soli, můžete si na sprchovou hlavici umístit dvě větvičky této rostliny a proplétat je. Pára tak při každém zapnutí horké vody uvolní své fantastické aroma.

ČTĚTE TAKÉ:     K vybělení zažloutlých a potřísněných polštářů nepotřebujete prací prostředek. To je tajemství!

#4 vonné sáčky

Vložte snítky rozmarýnu do síťovaného sáčku, hoďte je do sušičky a vaše oblečení bude nádherně vonět. Případně si také můžete připravit bavlněné sáčky s nasekaným rozmarýnem a umístit je do skříní nebo zásuvek, aby vaše oblečení provonělo.

Jak připravit dobrý přírodní rozmarýnový deodorant k provonění domu

Protože jsme viděli, že jednou z vlastností rozmarýnu je jeho příjemná vůně, podíváme se na velmi užitečný recept, se kterým si můžeme   doma vyrobit vlastní přírodní deodorant.

 

Ingredience

  • listy rozmarýnu
  • Vanilka
  • citrón

Příprava

  1. S vodou smíchejte lžíci listů rozmarýnu, citron a trochu vanilky.
  2. Tuto směs umístěte na mírný oheň na několik hodin, nechte tekutinu vychladnout a nalijte do rozprašovače.

Aroma, které obdržíme, bude osvěžující a dodá našemu domovu velmi osobní nádech   . Navíc je to velmi přirozená varianta, perfektní, pokud máte doma děti nebo zvířata.