Nože  jsou nezbytným kuchyňským nástrojem pro každou přípravu   . Krájení potravin   je velmi běžnou činností v kuchyni, například krájení chleba, loupání brambor a zeleniny, krájení masa a ryb…

Každodenní používání   nožů v kuchyni otupuje jejich ostří   a správná a častá údržba je důležitá pro zajištění jejich i nadále optimální funkce. Všichni víme, že nože lze brousit různými způsoby, například   pomocí jiného nože nebo speciálního brousku.   Na internetu však již nějakou dobu existuje velmi účinná technika broušení kuchyňských nožů. Uvidíme, jak to půjde!

Zubní pasta na kuchyňský nůž, mnoho lidí to již dělá: zde je důvod!

Kuchyňské nože   se používají ke každodennímu krájení všeho, od zeleniny po maso a ryby. Existuje velmi jednoduchý trik, jak   nabrousit kuchyňské nože tak, aby zůstaly stejně účinné jako při prvním použití.   Pokud nemáte doma kámen na broušení nožů, budete potřebovat   zubní pastu a keramický hrnek.

Připravte si kuchyňské nože na broušení a   poté na čepel vytlačte zubní pastu.   Naneste rovnoměrně na obě strany a po celé ploše. Zubní pasta má   čistící a skvrny odstraňující účinek    , pomáhá   účinně odstraňovat skvrny, které se na povrchu časem vytvořily.

Nyní vezměte   keramický hrnek   (druh, který používáte na ranní snídani mléka),   otočte jej   a     na dno hrnku přidejte 1 lžíci soli a lžíci bílého octa a směs dobře rozetřete po celém povrchu . okraje.

Poté položte   odřezávací nůž na okraje   šálku a nakloňte jej pod úhlem 25 stupňů. Pravou rukou držte kuchyňský nůž a levou rukou držte hrnek, aby nesklouzl.   Jednoduše posuňte nůž dolů,   jako byste ho brousili, a   postup několikrát opakujte.   Proces trvá   asi pět minut.

Jakmile je nůž nabroušený, vložíme ho   do čisté vody a umyjeme   . Po vyčištění kuchyňského nože   si připravíme kousek zázvoru   a   zkusíme ho nakrájet   . Pokud nůž dokonale nakrájí zázvor, aniž by jej poškodil,   je kuchyňský nůž ostrý.   V opačném případě doporučujeme postup opakovat.