Zvadlá bazalka ze supermarketu, jak ji uchovat za 5 minut: trik zahradníka!

Zvadlá bazalka ze supermarketu, jak ji uchovat za 5 minut: trik zahradníka!

Bohužel, rostliny bazalky v supermarketech   nevydrží věčně, pokud se o ně řádně nestarají. Během několika týdnů od nákupu   většina rostlin bazalky vadne a umírá. 

První věc, kterou bychom měli vědět, když kupujeme sklenici bazalky v supermarketu, je, že   nekupujeme jedinou rostlinu,   ale spíše záhon, ve kterém je nahromaděno mnoho rostlin. Jak tyto rostliny rostou,   mají   mezi sebou malý prostor a   živiny jsou vzácné   , což způsobuje, že rostlina brzy uschne a zemře.

Bazalka v supermarketu je jako mít mnoho sazenic za cenu jedné – tajemství zahradníka!

Proto, aby vaše rostlina bazalky   poskytovala vždy dostatek listů po celé měsíce,   měli byste sazenice rozdělit a samostatně přesadit do jiných květináčů. Aby nedošlo k poškození kořenového balu (tedy kořenů se substrátem),   stříhejte   nejslabší rostliny u kořene stonku, nejblíže k zemi, nůžkami a použijte je ve svých kuchařských receptech. Ideální je   ponechat maximálně tři až čtyři rostliny,   nejsilnější z původní rostliny. Pokud chcete, můžete také přesadit všechny rostliny!

Jakmile získáte nejsilnější sazenice z původního květináče, můžete je   samostatně přesadit do čtyř stejně velkých nebo o něco větších květináčů s novou zeminou nebo substrátem.  Zalévejte své nové květináče s bazalkou vydatně   a umístěte je na   slunné místo.   Nebude jim dlouho trvat, než se vzpamatují a vyrostou. Takto   si můžete užívat listy čerstvé bazalky celé měsíce.

Mnoho nových rostlin bazalky se prodává ze stonků v supermarketu, zahradníci to dělají!

Pokud chcete mít desítky rostlin bazalky, aniž byste utratili jmění,   můžete také použít předem nakrájené trsy nebo stonky   , které se prodávají v sáčcích nebo malých nádobách v chladících částech supermarketů. Samozřejmě vybírejte odrůdu s nejčerstvějšími hrozny a v dobré kondici. Aby se zakořenily   , stačí naplnit sklenici   do poloviny vodou (stačí asi pět prstů) a umístit do ní stonky bazalky.

Pokud se nějaké lístky bazalky dostanou do kontaktu s vodou, odstraňte je, aby neshnily. Umístěte sklenici   na slunné okno.   Uvidíte, že za necelý   týden se objeví první kořínky   a za patnáct dní budou dostatečně silné na to, abyste   je přesadili do květináčů.

Stejně tak   můžete odebírat stále více řízků z rostlin bazalky, jak rostou   . Jednoduše uřízněte   boční větev   (pokud chcete, aby rostlina narostla větší)   nebo horní větev   (u košatější rostliny).

Nakonec nezapomeňte, že bazalka   miluje teplo.   Vaše bazalka v květináči bude milovat pěstování na teplém, světlém a chráněném místě. Proto vypadají tak dobře v zimní zahradě nebo na slunném okně v kuchyni či obývacím pokoji. Musíte však dávat pozor,   abyste jí nedali příliš mnoho vody.   Vyberte   substrát, který dobře propouští vodu   , a před zálivkou sazenic (nejlépe ráno) zkontrolujte, zda je suchý a potřebuje vodu.

S těmito malými tipy   si můžete užívat lístky čerstvé bazalky celé měsíce,   aniž byste utratili jmění. Necháme vám   video   , jak přesadit mnoho rostlin bazalky zakoupené v supermarketu do květináčů!

Hit enter to search or ESC to close.