jednoduchý a lehký čokoládový piškot, ahoj všichni! Mnoho z vás mi často píše a ptá se mě na recept na pořádně nadupaný čokoládový piškot, který obvykle připravuji na svůj patrový dort nebo dort se šlehanou ganache.

Dnes vám tedy nabízím ten nepřehlédnutelný recept na čokoládový piškot, jednoduchý a rychlý na přípravu a ultra jemný a který je ideální pro všechny, kdo umí péct!!

OZNÁMENÍ

Ať je vše jasné, přátelé, protože skutečný recept na čokoládový piškot je vyroben s máslem a bez droždí, takže tento je pouze alternativou k autentickému a především poskytuje super lehkou sušenku, která dává velmi dobré výsledky při přípravě vrstveného dortu, černý les, narozeninové dorty a další patrové dorty!!

Ingredience:

4 vejce
125 g moučkového cukru
110 g mouky
20 g hořkého kakaa

příprava:

V hrnci smíchejte vejce a cukr.

Vše přiveďte na střední teplotu ve vaně a tyto dvě ingredience pomalu šlehejte, dokud se teplota nepřiblíží 50 °C. Chcete-li znát teplotu, nepanikařte, existují dvě řešení. Buď máte cukrářský teploměr, stačí teplotu pravidelně kontrolovat, dokud nedosáhne 50°C, jinak je to jednodušší, měřte teplotu prstem. S vědomím, že naše tělesná teplota je 37°C, pocit tepla na prstu by měl být teplý, ale daleko od pálení. Jakmile ucítíte na prstu dobré teplo, sundejte pánev z plotny.

Vše nalijte do salátové mísy a šlehejte elektrickým šlehačem do úplného vychladnutí. Přípravek zbělá a slepí.

Mezitím si odvažte mouku a kakao a pak je prosejte dohromady pomocí docela jemného síta.

Vymažte máslem a moukou formu na piškot, případně kruh na moučník, který položte na plech pokrytý pečicím papírem tak, aby byl dokonale rovný. Ideální je forma nebo kruh o průměru 20 až 25 cm!
Když směs vajec a cukru vychladne, jemně vmíchejte dřevěnou stěrkou ve 2 nebo 3 krocích směs mouky a kakaa, aby se směs příliš neusazovala.

Nalijte do máslem vymazané a moukou vysypané formy a vložte do poloviny trouby.

Vařte při 210 °C 15 až 20 minut. Po 15 minutách zkontrolujeme uvaření zapíchnutím špičky malého nožíku do piškotu, pokud se na ostří nic nelepí, sušenka je uvařená, jinak ještě chvíli počkejte. Pokud piškot nabere příliš mnoho barvy, přes víceméně tmavou blond barvu a sušenka není uvařená, položte navrch pergamenový papír nebo alobal, aby barva netuhla!

Tady je Čokoládový piškot, který provoní celý dům.

Můžete ozdobit ganache