Jsou recepty, u kterých se nám nechce psát tuny, ba ani číst, chceme se jen cítit dobře, utěšit se jídlem! Myslím, že skořicové rolky jsou jedním z těchto receptů! Recept na zámotek, který vás zahřeje a budete se cítit dobře, když ho sníte! Zvlášť, když jsme čekali celou dobu vaření, zatímco vůně skořice naplní kuchyni (při psaní toho všeho se mi sbíhají sliny).

OZNÁMENÍ

A když jde z trouby, nalijeme navrch polevu, skořicovou rolku nakrájíme, zakousneme se do ní, je měkká, pálivá a pak se nám v puse rozplynou všechny chutě! Ahh (je to příliš těžké, přestanu!)

Každopádně dost řečí, pojďme k receptu!

Přísada:

Brioškové těsto:

400 g mouky
200 g mléka
2 lžičky sušeného pekařského droždí (sušeného)
50 g cukru
Špetka soli
2 vejce
-60 g másla, měkké

Skořicový poleva:

100 g měkkého másla
100 g hnědého cukru
15 g mleté ​​skořice

Poleva:

100 g moučkového cukru
20 g mléka
1 lžička vanilkového cukru

Příprava:

Brioškové těsto:

Tady jsem udělala své těsto na briošky se svým kuchyňským robotem alias Scrooge :p, ale pokud ho nemáte, bez problému ho uhnětete ručně!

Nalijte mléko do hrnce, položte jej na mírný oheň a mírně zahřejte mléko. Ten druhý musí být vlažný! Pokud je příliš horké (přesahuje 40°C) zabije vám kvásek, udělejte si test dotykem malíčku, musí být horký, ale v mezích snesitelné teploty a který vás nenutí okamžitě sundejte prst. Pokud ano, nechte mléko trochu vychladnout.

Do mísy dáme suché droždí a zalijeme vlažným mlékem. Vidličkou mícháme, dokud se droždí nerozpustí v mléce a odstavíme na 5 minut, tím se aktivuje droždí, které zlepší kynutí briošky.

Do mísy robota opatřené hákem (připomínám, že zde připravuji těsto s robotem a že to jde velmi dobře ručně) dejte mouku, cukr a sůl. Uprostřed udělejte důlek a vložte do něj vejce a poté směs mléka a droždí.

Těsto hněteme asi 3 až 4 minuty při nízké rychlosti, dokud nevznikne úplně hladké těsto.
Postupně do těsta přidávejte máslo a pokračujte v hnětení. Pro tuto fázi je nezbytné, abyste měli máslo pokojové teploty, aby se vám snadno zapracovalo do těsta.

Těsto hněteme asi 10 minut, dokud nebude hladké a nebude se odlepovat od stěn mísy.

Zastavte robota, vytvořte z těsta kouli, mísu lehce pomoučněte a vložte do ní těsto na briošky.

Mísu přikryjte utěrkou a nechte těsto kynout asi 1 až 1,5 hodiny (podle vašeho klimatu), dokud nezdvojnásobí svůj objem. (Pokud je vám doma velká zima, neváhejte troubu mírně rozpálit, pokud máte možnost ji nahřát na 40°C, ideální by bylo, vypněte ji a vložte do ní těsto na briošky, aby narostlo )

Když vaše brioška zdvojnásobí svůj objem, připravte si skořicovou náplň

Skořicový poleva:

Do mísy dejte měkké máslo, cukr a skořici a metličkou míchejte, dokud nevznikne hladká směs.

Těsto přitlačte, aby se odplynilo (odstraňte všechen vzduch, který se vytvořil během doby kynutí) tak, že jej vyrovnáte.

Pracovní plochu lehce pomoučněte, položte na ni těsto a pomocí válečku jej rozválejte na obdélník o délce přibližně 30 cm a šířce 15 cm.

Skořicovou polevu rozetřete na těsto na briošky.

Těsto rozválejte po šířce tak, abyste měli dlouhou klobásu, a poté ji nakrájejte na 12 stejně silných koleček.

Plátky naaranžujte do obdélníkové formy, rozmístěte je trochu od sebe, aby rostla.

Nechte skořicové závitky znovu kynout asi 1 hodinu až 1 hodinu 30 minut, dokud nezdvojnásobí svůj objem.

Předehřejte si troubu na 180°C.

Skořicové rohlíčky pečte asi 25 až 30 minut, dokud nebude těsto na briošky zcela propečené a vaše rohlíčky nebudou mít zlatavou barvu.

Vyjměte z trouby a nechte zcela vychladnout

Poleva:

do mísy dejte moučkový cukr, vanilkový cukr a mléko a stěrkou míchejte, dokud nevznikne hladká poleva.

Na skořicové válečky nalijte cik-cak trochu polevy a nechte trochu ztuhnout.

Užívat si!