Když přijde na zápach vycházející z odpadu,  často nás okamžitě napadnou problémy související s kanalizací nebo vodovodním systémem  . Jsou však situace, kdy  může být řešení jednodušší, než si myslíte.  Zde je několik kroků, které mohou pomoci  odstranit zápach z odpadu, aniž byste museli řešit drahé instalatérské práce  :

V koupelně to zapáchá jako splašky: není to tak, jak si myslíte, většinou to stačí, aby to zmizelo!

První příčinou zápachu je takzvaný „lapač suché vody“.

Hlavním zdrojem zápachu z kanalizace  není kanalizační systém, jak se často předpokládá, ale  odpadní potrubí umyvadel, bidetů, van a sprch  . Tyto trubky  bez filtrů a vody  umožňují nerušený vzestup zápachu.

Přítomnost vody v kanalizaci ve skutečnosti  zabraňuje pronikání páchnoucích odpadních plynů do domácího prostředí.  Pokud se však odtok pravidelně nepoužívá, voda se může odpařovat,  což způsobuje únik plynů a vznik nepříjemných pachů  .  Chcete-li tento problém vyřešit, jednoduše nalijte trochu vody do nepoužívaných odtoků, abyste naplnili potrubí a  zablokovali zápach.

Pravidelný úklid

Další příčinou zápachu v kanalizaci je  hromadění organických zbytků, jako je mastnota, zbytky jídla nebo vlasy,  které se mohou rozkládat a způsobovat nepříjemný zápach.   Umyvadla, sprchy a vany pravidelně  čistěte speciálními prostředky na čištění potrubí.

Použití přírodních prostředků

Přírodní produkty, jako je jedlá soda a ocet, mohou být účinné při odstraňování nečistot z kanalizace a odstraňování nepříjemných pachů.  Nalijte směs jedlé sody a octa do odpadu, nechte několik hodin nebo přes noc odležet a poté opláchněte teplou vodou.

Kontrola ventilace

Ujistěte se, že odtokové otvory, jako jsou umyvadla nebo sprchy, jsou bez překážek  . Ucpané větrací otvory mohou způsobit, že kanalizační plyny proudí zpět do vašeho domova a způsobují zápach.  Pravidelné čištění větracích otvorů může tomuto problému pomoci předejít  .

Kontrola použitých materiálů

Vyvarujte se vylévání materiálů, jako jsou oleje, tuky, potraviny nebo škodlivé chemikálie, do odpadu,  protože to může vést k ucpání potrubí a nepříjemnému zápachu. Ke sběru pevného odpadu a řádné likvidaci škodlivých materiálů používejte odpadkový koš.

Závěry

Pokud jde o odstranění zápachu z kanalizace, je důležité jednat rychle a zvážit všechny možné příčiny, od nejjednodušších až po ty složitější. Dodržováním těchto jednoduchých kroků můžete odstranit mnoho nepříjemných pachů, aniž byste se uchýlili k drahým instalatérským pracím. Pokud však problém přetrvává i přes pokusy o vlastní odstraňování problémů, možná budete muset vyhledat a opravit závažnější problémy ve vašem vodovodním systému s odborníkem.