Tepelná izolace  je zásadním aspektem pro zajištění komfortu bydlení a  snížení nákladů na energie  . Mezi nejúčinnější a nejpohodlnější řešení patří použití korku, ekologického a všestranného materiálu, který lze s úspěchem použít i k izolaci vnitřních stěn.

Jak izolovat vlhkou vnitřní stěnu: Objevte ekonomickou a efektivní metodu „udělej si sám“!

Výzkum Cortexa  ukazuje, že tepelná izolace vnitřních stěn s korkovými panely může vést k významným úsporám energie. Tato metoda je zvláště účinná pro budovy různých velikostí, s potenciálem úspory energie až 33 % u 2patrového domu a až 45 % u 8patrového kondominia.

Díky možnosti daňových odpočtů u opatření na zvýšení energetické účinnosti se mnoho veřejných i soukromých stavenišť obrací k  tepelně izolačním řešením, včetně použití korku  .

Kromě výhod úspory energie  nabízí korková izolace řadu dalších výhod.  Tento materiál je schopen působit proti vlhkosti vnitřních stěn,  zlepšit zvukovou izolaci místností a vytvořit zdravější a pohodlnější prostředí.

Pro dosažení optimálních výsledků je důležité vybrat vysoce kvalitní korkové desky,  nejlépe certifikované na bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí. Je vhodné se rozhodnout pro prodyšné panely z expandovaného korku, které zaručují vynikající odolnost a účinnou izolaci.

Pro vlastní montáž doporučujeme použít sádrokartonové panely,  např. B. typu CORK – SELF ZERO,  které se rychle a snadno sestavují  . Alternativně, podle vašich preferencí a podmínek dané oblasti, můžete použít i sádrokarton, sádrovláknité desky nebo dřevěné latě.

Při výběru tloušťky korkových panelů je důležité zohlednit specifické požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci prostředí.  Nejběžnější listy mají tloušťku kolem 1 centimetru  , zatímco lisované korkové role mohou mít tloušťku od 2 do 10 milimetrů, což poskytuje větší flexibilitu při použití.

Souhrnně lze říci, že použití korku k izolaci vnitřních stěn je ekonomický, ekologický a vysoce efektivní způsob, jak zlepšit komfort bydlení a snížit spotřebu energie. Při správné volbě materiálů a správné instalaci je možné dosáhnout vynikajících výsledků, aniž byste se uchylovali k drahým odborným zásahům.