Pokud jste milovníky zahrad, váš balkon pravděpodobně zdobí různé rostliny. Tyto rostliny však často přitahují otravný hmyz, jako jsou mšice, šupináč a štěnice. K boji s tímto problémem se často používají drahé chemikálie, které mohou časem poškodit životní prostředí, zdraví rostlin a dokonce i vaši pohodu.

Aby se zabránilo nadměrnému používání těchto znečišťujících látek, existují domácí, levné a snadno dostupné prostředky. Tyto domácí triky mohou udržet hmyz daleko od vašich rostlin a ochránit jak zeleň vaší zahrady, tak ekosystém vašeho domova.

Chcete-li zjistit, jak zabránit hmyzu a užít si nejkrásnější rostliny v okolí, čtěte dál. Určitě to bude stát za to!

Už žádné mšice nebo šupinatý hmyz na vašich rostlinách: zjistěte, jak se jich zbavit jednoduchým a přirozeným způsobem!

Jak již bylo zmíněno výše, pomocí domácích prostředků můžete  zabránit příchodu nepříjemného hmyzu  . Tímto způsobem můžete ušetřit nějaké peníze a zároveň se vyhnout používání chemických přípravků, které mohou mít z dlouhodobého hlediska vážnější následky.

Na jeho dokončení vám stačí 5 minut.

 • 1. Česnekovo-cibulová metoda proti  mšicím, štěnicím a padlí
 •  jeden a půl litru vody
 • 50 g česneku
 • 25 g cibule

Vložte do hrnce a vařte 20 minut. Nechte vychladnout, přefiltrujte a vložte do rozprašovače. Nemělo by se ředit.

 • 2. Marseillská mýdlová metoda (rostlinné vši nebo mšice, šupinatý hmyz a jiný hmyz s měkkým tělem)
 1. Příprava mýdla:  Rozdrťte cca 100 g marseillského mýdla na jemné vločky. K získání tenkých vloček můžete použít malý nůž nebo struhadlo. Obvykle se Marseillské mýdlo dodává v baleních 200-300g. Takže si vezměte množství úměrné tomu, co potřebujete pro tento recept.
 2. Rozpusťte mýdlo:  Vložte mýdlové vločky přímo do hrnce a přidejte litr vody. Zapněte sporák a dobře rozpusťte mýdlo za mírného míchání, dokud nezískáte homogenní tekutinu.
 3. Skladování:  Vzniklou tekutinu nalijte do dobře uzavřené lahve. Toto bude váš domácí insekticid na bázi Marseillského mýdla. Jelikož se jedná o koncentrovaný produkt, lze jej snadno skladovat po dlouhou dobu.
 4. Aplikace:  Koncentrovaný insekticid před použitím nařeďte. Smíchejte 10 ml koncentrovaného insekticidu v litru vody a vzniklý roztok nalijte do rozprašovače. Rozprašovač můžete použít k postřiku insekticidem na rostlinu.

Toto řešení účinně bojuje proti škodlivému hmyzu na rostlinách a je zcela přírodní, bez použití škodlivých chemikálií. Ujistěte se, že insekticid skladujete na chladném a suchém místě mimo přímé sluneční světlo.

 • 3. Octová metoda proti mšicím a šupinatému hmyzu (také výborný repelent proti mravencům)

Toto řešení je také velmi snadno implementovatelné.

Ingredience  ,  které potřebujete, jsou:

 • 1 litr vody
 • 500 ml octa

Vše, co musíte udělat, je  přidat výše uvedené přísady  do mísy. Vzniklou směsí pak navlhčete  vatový tampon  a  potřete jím jeden list po druhém  . To udržuje hmyz pryč.

 • 4. Metoda neemového oleje proti mšicím

Užitečné  složky  tohoto léku jsou:

 • 15 ml neemového oleje
 • 1 litr vody

Jednoduše  přidejte neemový olej do vody, dobře promíchejte a   poté  vše nalijte do nádoby s rozprašovačem  .  Výsledek nastříkejte přímo na rostlinu  a máte hotovo.

Dobrá práce.