Muškáty, hortenzie a růže fascinují nejen svými pestrými barvami, ale mají i stejnou vlastnost, že kvetou hlavně v letních měsících. Pěstování může být obohacujícím zážitkem, ale pro zajištění optimálního kvetení je důležité dodržovat několik tipů.

Okrasné kvetoucí rostliny mohou vyvinout slabé a tenké větve,  s časným kvetením, ale vyznačující se malými květy.  Příjem hořčíku podporuje bujný růst  s jasně zelenými a intenzivně zbarvenými listy  a také vyšší produkci květin,  zeleniny a ovoce.

Velkolepé květy: stačí jedna lžíce a každý vám bude vaše květiny závidět!

Vlastnosti rostlin:

Geranium:  Geranium je snadno pěstovatelná rostlina, která vyžaduje pouze světlo a vodu. Preferuje teploty mezi 15 a 25 stupni Celsia a potřebuje být vystaven přímému slunci.

Hortenzie:  Hortenzie se vyhýbají přímému slunci a daří se jim při teplotách kolem 18 stupňů Celsia. Potřebuje vlhkou půdu a kvete hlavně v září.

Růže:  Růže preferují teploty mezi 12 a 25 stupni Celsia a mohou přežít zimu, pokud nejsou vystaveny extrémním teplotám. Vyžadují hodně slunečního světla a jsou ideální pro zahrady nebo balkony.

Tajemství bujných květů: hořčík

Hořčík je nezbytným stopovým prvkem pro růst těchto rostlin. V létě a při fotosyntéze mohou rostliny trpět nedostatkem hořčíku, proto je důležité jim hořčík poskytovat.

Jak používat hořčík k podpoře růstu rostlin:

  1. Připravte roztok hořčíku smícháním 1 polévkové lžíce hořčíku v 10 litrech vody.
  2. Nalijte dva litry tohoto roztoku kolem každé rostliny.

Brzy zaznamenáte bujný růst rostlin nebo návrat k plné síle. S tímto jednoduchým DIY trikem budou vaše květiny ještě velkolepější a vy si můžete užívat krásy přírody na vaší zahradě nebo balkoně.

Vyzkoušejte tuto metodu nyní a těšte se, až budete obdivovat přírodní podívanou v celé její kráse. S pouhou lžící hořčíku se vaše květiny stanou zázrakem okolí.

Přírodní hnojivo s hořčíkem

Krbový popel (který se získává pouze ze dřeva), který je obvykle považován za obtíž a musí být zlikvidován, lze místo toho přeměnit na cenné přírodní hnojivo, které obohatí půdu o živiny, jako je fosfor, draslík, vápník a hořčík. není možné je najít popel (který se získává pouze ze dřeva), můžeme kontaktovat našeho důvěryhodného prodejce a koupit hnojivo na bázi hořčíku.