Aby byla koupelna v optimálním stavu a nedocházelo k tvorbě plísní a vodního kamene, je čištění spár obkladů a sprchového koutu  zásadní  . Přestože je na trhu k dispozici mnoho účinných chemických přípravků, jejich výsledek je často neuspokojivý a jejich cena je vysoká. Existují však levné a stejně účinné triky, které využívají jednoduché suroviny, které už pravděpodobně máte doma.

Chcete zjistit, jak na to? Je to jednoduché: přečtěte si tuto stránku a po vyzkoušení nebudete věřit svým očím.

Čisté dlaždice a sprchová spárovací hmota: Výsledky s těmito přísadami jsou úžasné! Vyzkoušejte tyto DIY triky hned teď.

Chcete-li vyčistit  spárovací hmotu a dlaždice ve sprše,  nemusíte nutně kupovat drahé produkty v regálech supermarketů.

K dokonalému úklidu  stačí použít nějaké ingredience, které už máte doma,  a vyhrnout si rukávy. Je to opravdu velmi jednoduché.

Vše, co musíte udělat, je použít trochu  jedlé sody  a  bílého octa  . Možná budete potřebovat také  mýdlo na nádobí  .

Chcete-li zjistit, jak přesně je používat, čtěte dále!

  • 1. Očistěte dlaždice

Čištění sprchových dlaždic je rychlý a snadný úkol pomocí níže uvedeného prostředku. Vše, co musíte udělat,  je nalít trochu vody do umyvadla tak, aby bylo do poloviny plné  . Poté přidejte  1 až 2 lžíce octa  a  pár kapek saponátu  .  Touto směsí  pak  navlhčete svou měkkou houbu a potřete s ní dlaždice  . Jak odstranit nepříjemnou patinu, která se na dlaždicích nevyhnutelně tvoří.

  • 2. Vyčistěte spoje

Metoda, jak odstranit černou ze spárovací hmoty ve sprše, je velmi jednoduchá a dostupná pro každého. Vše, co musíte  udělat, je namočit starý zubní kartáček a ponořit ho do malé misky plné jedlé sody  . Touto pastou z jedlé sody si pak potřete  klouby, aby byly opět bílé  . Tato metoda funguje jako  jakýsi peeling  a výsledek je opravdu dokonalý.

Stejnými přísadami můžete vyčistit i sprchové sklo.

Jak snadno vyčistíte sprchové sklo? Zde je metoda, kterou můžete použít!

Po sprchování  vždy na skle zůstávají otravné kapky  . Pokud tyto kapky samy zaschnou, mohou se v průběhu času  tvořit vodní kámen  .

Abyste se tomuto epilogu vyhnuli, doporučuji vám  vzít nádobku s rozprašovačem a naplnit ji směsí stejných dílů vody a octa  .

Výslednou směs pak mějte po ruce a  po osprchování ji můžete použít jednoduchým nastříkáním všeho přímo na sklenici  . Nakonec  pomocí stěrky  vše co nejlépe vysušte. To znamená, že se již netvoří usazeniny vodního kamene.

Vyzkoušejte tyto triky hned teď!

Bavte se s úklidem.