Nic nepřekoná svěží, živé aroma citronu,  ať už v kuchyni nebo doma. Zasazení citronu do šálku nejenže dodá vašemu domácímu prostředí nádech zeleně a svěžesti, ale může také pomoci odstranit nepříjemné pachy a podpořit pohodu. Zde je návod, jak to udělat v několika jednoduchých krocích.

Zasaďte citron do šálku: provoní a ozdobí celý váš dům!

Potřebné materiály:

 • Citronová semínka  (asi patnáct)
 • Malý šálek  nebo váza
 • ornice
 • štěrk
 • Láhev  vybavená rozprašovačem
 • vodopád

Postup:

 1. Příprava semínek  : Nasbírejte semínka několika citronů. Ujistěte se, že jsou kompletní a v dobrém stavu. Namočte je do sklenice vody, abyste je zvlhčili. Tento proces také slouží k výběru životaschopných semen, protože neživotaschopná semena mají tendenci plavat na povrch.
 2. Sušení semen  : Jakmile identifikujete životaschopná semena, sceďte je a důkladně je osušte papírovými utěrkami.
 3. Příprava šálku  : Naplňte šálek nebo malý květináč asi do tří čtvrtin vlhkou zeminou.
 4. Výsev  : Semínka citronu položte do kruhu na vlhkou půdu tak, aby rovnoměrně pokrývala povrch půdy.
 5. Zasypte štěrkem  : Semena zakryjte tenkou vrstvou štěrku. To pomáhá udržet vlhkost a udržet semena na místě.
 6. Čekací doba  : Umístěte šálek na světlé, teplé místo a vyhněte se přímému slunečnímu záření. Počkejte asi dva týdny a pravidelně kontrolujte vlhkost půdy.
 7. Zalévání  : Jakmile se objeví první sazenice, začněte každé ráno mírně zalévat pomocí rozprašovače. Dávejte pozor, abyste půdu nepřemáčeli, protože to může způsobit hnilobu semen.
 8. Přesazování sazenic  : Když jsou sazenice dostatečně velké, aby se z nich vyvinuly alespoň dva pravé listy, je čas je přesadit do větších květináčů nebo na zahradu. To se obvykle děje 4 až 5 měsíců po výsevu.

Dodržováním těchto jednoduchých, ale účinných kroků si vychutnáte svěží a voňavý citron, který nejen ozdobí váš domov, ale také pomůže vytvořit svěží a voňavé prostředí. Bavte se při setí!