S létem přicházejí otravní  komáři   .

Aby se komáři nedostali do našeho domova,    můžete si na balkon nebo terasu umístit repelentní rostliny    , které je udrží pryč, aniž by jim ublížily.

Tímto způsobem    se můžete vyhnout používání chemikálií,    a tudíž neznečišťovat životní prostředí, čímž ušetříte peníze.

Pokud budete pokračovat ve čtení, objevíte    5 rostlin    , které jsou nesmírně účinné při    udržování tohoto hmyzu mimo váš domov    .

5 rostlin odpuzujících komáry: Zasaďte je hned a v létě už nebudete mít problém s komáry

Jak jsme již zmínili, na této stránce najdete    5 rostlin, které můžete umístit na svůj balkón nebo terasu,    abyste    se vyhnuli napadení komáry    .

Mezi rostliny, které mohou udržet komáry mimo váš domov, patří:

  • 1. zeptat se

Máta peprná je odrůda, která    obsahuje mnoho esenciálních olejů    . Díky těmto olejům    je vůně velmi silná, a proto odpuzuje komáry    . Tato rostlina    vyžaduje velké množství živin    , proto je nutné do květináče přidat hodně zeminy.

  • 2. Bazalka

Bazalka je rostlina, která    pozoruhodně odpuzuje komáry    . Zároveň    jeho listy při tření na kousnutí tohoto hmyzu působí mírně sedativním způsobem    . Věřte mi: silný obranný účinek je zaručen.

  • 3. Absence

Tato rostlina evidentně  velmi silně voní    po pelyňku a lze z ní vyrobit i slavný likér. Jeho silný zápach proto    tento otravný hmyz snadno odpuzuje    .

  • 4. Gerania

Geranium nejen krásně kvete, ale    díky éterickým olejům vydává i velmi nepříjemný zápach pro komáry    . Tato rostlina navíc zvládá      kromě komárů odpuzovat i komáry.

  • 5. Citronová verbena

Z této rostliny se získává citronela   , ze které se pak vyrábí různé svíčky a repelenty    , které plaší komáry a dokonce i komáry    . Vůně    je také velmi příjemná    , proto se doporučuje umístit jej na terasy a balkony.

  • Monarde

Monarda je barevná a velmi pěkná rostlina, která dokáže udržet komáry pryč. Když listy třete, vydávají vůni velmi podobnou vůni máty.

V tuto chvíli stačí vzít jednu z těchto rostlin a dát ji do vázy a umístit ji na balkon nebo terasu. Bez obav tak můžete přivítat příchod slunečných dnů.