Díky této přísadě můžete obohatit mnoho receptů a všechna jídla, která každý den připravujete, budou chutnat ještě lépe.

Ne každý však ví, že    olivový olej může být také velmi užitečný pro mnoho dalších účelů.

Může se také    stát cenným přítelem při domácích pracích    . Použití je opravdu jednoduché, jen musíte vědět, co dělat.

Dodržováním těchto starověkých prostředků     můžete dosáhnout skvělých výsledků, aniž byste museli používat další chemikálie.

Alternativní využití olivového oleje: Neumíte si představit, na kolik věcí ho používala moje babička!

Zde vám zanecháme několik velmi zajímavých alternativních použití:

  • 1. K čištění oceli

Olivový olej lze například použít i na ocelové desky nebo digestoře. Úspěch je vlastně velmi jednoduchý. Vše, co musíte udělat, je    vzít měkký hadřík a kápnout na něj pár kapek oleje    . Samozřejmě před použitím tohoto triku musíte ocel nejprve umýt. Poté hadřík jednoduše potřete olejem. Nakonec stačí    znovu vyleštit čistým suchým hadříkem    a výsledek je téměř dokonalý a lesklý.

  • 2. Litinové pánve

Aby byly    litinové pánve nepřilnavé,   omyjte je v ruce a dobře osušte, poté     nahřejte nad tepelným zdrojem, potřete celý povrch trochou oleje a nechte odležet, vytřete savým papírem a opakujte. dvakrát nebo třikrát a čas od času snižte množství oleje    .

  • 3. Vyleštěte dřevo

Pamatujte, že olivový olej lze použít k   leštění dřevěného nábytku   . V tomto případě je nutné    na utěrku nalít lžičku olivového oleje    . Poté    hadříkem jednoduše setřete celý povrch určený k leštění    .

  • 4. Samolepky

Může být také cenným spojencem při    odstraňování lepicích etiket ze sklenic    . Postup je opravdu jednoduchý:    stačí etiketu navlhčit lžící oleje a počkat, až tekutina změkne a změkne. Poté  štítek   a samozřejmě všechny jeho zbytky seškrábněte.

  • 5. Odstraňte nátěr

Málokdo ví, že    jej můžete použít i k odstranění barvy z rukou    . V tomto případě    si jednoduše navlhčete ruce pár kapkami oleje a dobře jím potírejte znečištěnou pokožku    . Olej rozpouští barvu    , takže ji lze během několika okamžiků odstranit    .

Dobrá práce.