Zbytky jídla    mohou být nezbytné pro provádění určitých    domácích úkolů    .

Jedním z nich, který by se nikdy neměl vyhazovat, jsou    banánové slupky    .

Banánové slupky mohou být velmi užitečné pro ošetření   vašich rostlin přirozeně a bez použití extrémně drahých chemikálií.

Tímto způsobem    uděláte bláznivou práci s recyklací a ušetříte peníze    .

Chcete-li zjistit, jak na to, pokračujte v rolování. Nebudeš litovat!

Banánové slupky: 5 super účinných způsobů, jak je recyklovat obvyklým způsobem

Jak jsme již zmínili,    banánové slupky jsou extrémně účinným přírodním produktem pro péči o vaše rostliny    . Jen je potřeba vědět, jak s tím zacházet a je to.

  • 1. Očistěte listy pokojových rostlin

Pro tento úkol je ideální banánová slupka. Stačí    vzít slupku a potřít jím jeden list po druhém    . Jemným třením    vláknité části se vám podaří odstranit prach z listů a rostlina bude opět správně dýchat    .

  • 2. Hnojit půdu

V tomto případě    musíte nakrájet celou banánovou slupku na malé kousky    . Výsledek pak jednoduše přidejte    do půdy a dobře promíchejte lžící    . Rozkladem slupek uvolňují       do půdy  veškerý  hořčík a draslík, který obsahují, a umožňují tak rostlinu hnojit    bez použití chemikálií.

  • 3. Hnojíme skořápkou od vajec a kávou

Výroba tohoto typu hnojiva je velmi jednoduchá. Navíc    můžete použít více zbytků potravin    a skvěle recyklovat.

Stačí    vzít slupku z banánu a dát ji do mixéru    . Poté přidejte    1 šálek mleté ​​kávy    a přidejte také   2 vaječné skořápky   . Nyní zapněte zařízení a nechte jej běžet, dokud    není vše dobře promícháno    . Jakmile je tento proces dokončen,    můžete výsledek přenést na zem    .

Dají se ale banánové slupky použít i na čištění?

Může to znít divně, ale    banánové slupky se dají použít i na čištění špinavých bot    . Ve skutečnosti    mohou být dobrou přírodní alternativou    běžného komerčního krému na boty.

Stačí    použít vnitřek peelingu a následně ho potřít na botu    .    Jemně třete, dokud skvrny nezmizí,     a poté použijte suchý hadřík   k odstranění zbytků, které na botě zůstaly.

Vyzkoušejte tyto domácí postupy a uvidíte , že    slupky tohoto ovoce už nevyhodíte do koše    . S touto ekonomickou prací se můžete rozloučit s chemikáliemi a ušetřit spoustu peněz.

Dobrá práce.