Bazalka je rostlina, která miluje teplo a nesnáší chlad. Nejlepší doba pro výsadbu bazalky závisí na vašem regionu a místním klimatu. Pojďme se ale podívat na hlavní body, které nám pomohou pochopit

Lepší.

Bazalka: zjistěte, kdy je správný čas na výsadbu

  1. Jarní nebo letní počasí:    Bazalka je letní rostlina a nejlépe roste v teplých měsících. S výsadbou bazalky tedy počkejte, až pomine riziko mrazů a venkovní teplota se ustálí nad 10-12°C.
  2. Předpověď počasí:    Sledujte místní předpovědi počasí, abyste zajistili, že v následujících týdnech po výsadbě bazalky nebudou očekávány žádné náhlé mrazy nebo obzvláště nízké noční teploty.
  3. Teplota půdy:    Ujistěte se, že teplota půdy je dostatečně teplá. Bazalka preferuje teplou půdu, aby klíčila a rostla bujně. Pokud je půda stále studená, může být na výsadbu bazalky příliš brzy.
  4. Datum posledního mrazu:    Zkontrolujte odhadované datum posledního mrazu ve vaší oblasti a zasaďte bazalku po tomto datu, abyste zabránili poškození mladých rostlin.
  5. Noční ochrana:    Pokud zasadíte bazalku dříve, než budou noční teploty trvale teplé, zvažte použití přikrývek nebo plachet k ochraně rostlin během chladnějších nocí.

Nejvhodnější dobou pro výsadbu bazalky je proto jaro nebo začátek léta, kdy pominulo nebezpečí mrazů a noční teploty se drží neustále nad 10-12°C. Před výsadbou bazalky nezapomeňte sledovat místní povětrnostní podmínky a řádně připravit půdu, abyste podpořili zdravý a silný růst rostlin.

Pěstování bazalky z „jediné rostliny“.

Může se to zdát jako obtížný úkol vypěstovat ji a přimět    ji, aby rostla zdravě a robustně    , ale abyste toho dosáhli, stačí provést několik jednoduchých, ale velmi důležitých kroků.

Nejprve    budete potřebovat rostlinu bazalky    .    Může to vypadat jako jeden blok    , ale    sazenice není nic jiného než sbírka malých rostlin    , které zjevně nevyrostou, pokud budou ponechány v mateřském květináči kvůli omezenému prostoru, který je k dispozici.

Proto je nutné   je přenášet dělením keřů.

Jednoduše je umístěte    do většího květináče s otvory na dně a trochou zeminy    . Aby rostlina zůstala zdravá,    potřebuje dostatek vody a dobrý drenážní systém    . Poté rostliny umístěte do různých nádob. Poté je nutné    ihned a vydatně zalévat    .

Chcete-li provést tento úkol, jednoduše    umístěte různé vázy na slunce    . Vzhledem k tomu, že rostlina potřebuje také teplo, ale také vlhkou půdu,    je vhodné ji zalévat denně za svítání nebo za soumraku    nebo během chladnějších hodin dne.

Kromě toho musí být rostlina během její růstové fáze prořezána    odstraněním plevele a později seříznutím květů, které se objevily na vrcholu    .

Pokud chcete, můžete zde také zjistit,    jak vypěstovat bazalku ze semínek  .

Pěstování bazalky ze semen

Poté, co se naučíte pěstovat rostlinu z jiné již vytvořené rostliny, stačí přijít na to, jak ji vypěstovat   ze semínek.

Je zřejmé, že přístup k následování je velmi odlišný.

Než začnete, nezapomeňte, že    nejlepším obdobím pro výsadbu je jaro    . Ve skutečnosti    rostlina netoleruje nízké teploty    .

Je potřeba    vzít sklenici s otvory na dně a do 2 centimetrů od okraje rozhrnout vrstvu zeminy    .

Poté vložte    semínka bazalky do půdy    . Pak vezměte    ještě trochu zeminy a rukama ji posypte semeny, aby byla zakrytá, aniž byste je udusili    .

Na konci této práce musíte    výsledek umístit na slunce a každý den vydatně zalévat    .

Propagujte bazalku

Rozmnožit bazalku je opravdu snadné. Musí    pokrývat jeden nebo více listů a musí být zdravé a bez skvrn    . Dále byste měli    stonku ponořit do malé sklenice vody    . Po pár dnech    si všimnete malých kořínků    a    pak můžete výsledek zakopat do květináče    .