Bílá plíseň na dně vašich rostlin: jak ji odstranit a zabránit tomu, aby se znovu objevila!

Pokud    jste v bytě objevili   u paty rostlin plíseň    , nezoufejte.

Na této stránce se dozvíte, jak    jej rychle a snadno odstranit    a jak zabránit    tomu, aby se znovu objevil v půdě vašich rostlin    .

Abyste však věděli vše,    musíte to udělat v pořádku    .

Z jednoho dne na druhý    vidíte, jak se na povrchu substrátu tvoří plíseň    . Tento bílý film je jen    houba přítomná ve vzduchu    .

K tomu obvykle dochází, když    je v prostředí rostliny hodně tepla a vlhkosti. Kromě toho    je přemokření a špatně odvodněná půda   jedním z hlavních důvodů růstu plísní v půdě.

Z těchto důvodů    je jasné, že nevhodná zemina nebo zemina obsahující nevhodné přísady může způsobit hromadění vlhkosti v květináči    . To vše může    podpořit rozvoj plísní a dokonce i hub    .

Není však třeba zoufat, protože    existuje metoda, jak plíseň eliminovat    a zabránit jejímu opětovnému vzniku.

Vše, co musíte udělat, se dozvíte níže.

Bílá plíseň na dně vašich rostlin: jak ji odstranit a zabránit tomu, aby se znovu objevila!

Pokud    je již vaše rostlina touto nepříjemnou infekcí zasažena,    můžete snadno zasáhnout.

Chcete-li odstranit bílou plíseň z půdy,    jednoduše vezměte lžíci    nebo zahradní hladítko    a seškrábněte všechnu plíseň z půdy    . Během této práce si všimnete, že plíseň je pouze na povrchu.

Pak    stačí přidat trochu nové zeminy    a je hotovo. Důležité je také    kombinovat různé druhy zeminy pro získání vhodné zeminy schopné zadržovat vodu    . Samozřejmě je třeba dbát na to, aby    nevznikala stojatá voda    , která by mohla podporovat tvorbu plísní a plísní.

Místo toho, abyste zabránili růstu plísní,    vše, co potřebujete, jsou nůžky a pár párátek.

Nejprve    se musíte ujistit, že na povrchu rostliny nejsou žádné suché listy, které by mohly bránit dýchání    . Pokud jsou listy přichyceny k rostlině,    jednoduše je odstraňte nůžkami a povrch zůstane velmi čistý    .

Dále byste měli vzít párátko a udělat malé otvory v půdě, aby se usnadnilo   větrání rostliny.

Pokud po této práci    zůstane plíseň v půdě vaší rostliny, jednoduše vše přeneste do hliněného nebo terakotového květináče    . Tyto vázy jsou dokonalé, protože    jsou vyrobeny z porézního materiálu, který umožňuje snadné odpařování vody    .

Jako kompost  však můžete použít    základ z keramzitu    ,    20% perlitu    a    80% univerzální zeminy     .

Tímto způsobem se rostlina stává bohatou na živiny.

Dobrá práce.