Bílá plíseň na stěnách: jak ji poznat. Naučte se jí předcházet a jak ji odstranit Častým problémem na zdech domu je výskyt    bílé plísně    . Bílá plíseň se často  tvoří   na stěnách kvůli špatnému větrání v domě a je také    častým problémem, zejména ve starších domech    . Tyto skvrny na stěně    jsou bělavé nebo nažloutlé    a jsou jasným důkazem toho, že prostředí, ve kterém žijete, je vlhké a nezdravé. Ve skutečnosti    tento typ plísní pochází z vysoké vlhkosti a minerálních solí přítomných na stěnách,    které se projevují ve formě    dusičnanu vápenatého    . Je zřejmé, že    tyto soli mohou vznikat pronikáním vody    nebo    vysokou vlhkostí    . Kromě toho    mohou být také výsledkem použití stavebních materiálů, které přirozeně obsahují tyto typy solí    . Proto je nutné    pravidelně kontrolovat stav stěny,    protože nahromaděná vlhkost se rozpouští a na stěně zůstávají usazeniny soli. Samozřejmě po pochopení příčin bílé plísně    musíme pochopit, jak jí předcházet dlouhodobými prostředky    , které dokážou ochránit domácí prostředí. Kromě toho musíte také    vědět, jak jej odstranit,    jakmile se objeví na zdi. Čtěte dále a zjistěte, co dělat.

Bílá plíseň na stěnách: zjistěte, co byste měli udělat, abyste se jí zbavili. Jak odstranit vše ze zdi.

Nyní, když jste se naučili identifikovat    bílou plíseň na stěnách, budete potřebovat vědět, jak   ji odstranit,    jakmile dojde k poškození. Pro správné provedení práce je nutné zasáhnout a    odstranit zdroj vlhkosti    . V první řadě    musíte myslet na použití odvlhčovačů    nebo pořízení    ventilačního systému do vašeho domova    . Pokud však    dojde k infiltracím,    je nutné je opravit a    po opětovném vyschnutí stěn lze použít speciální čisticí prostředky proti plísním    .   Navíc    v některých případech může být nutné nejprve seškrábnout plíseň ze zdi, než povrch ošetříte roztokem skládajícím se z   misky plné vody a několika lžic kyseliny chlorovodíkové   . Tímto způsobem můžete odstranit případné zbytky plísní. Poté je třeba  nanést speciální nátěr  , aby se stěně vrátil její původní vzhled. Jakmile budete vědět, jak se zbavit bílé plísně, budete také muset pochopit, jak jí předcházet. Více se dozvíte níže.

Bílá plíseň na stěnách: zjistěte, jak zabránit jejímu vzniku.

Zabránit vzniku bílé plísně je snadné, stačí jen udělat pár drobných opatření. Jak již bylo zmíněno, je nutné    udržovat dostatečnou vlhkost    a proto ji periodicky sledovat. Kromě toho    musí existovat konstantní proudění vzduchu    , takže musíte    mít dobrý ventilační systém    .   Opravy netěsností a průsaků vody by měly být prováděny včas    a pravidelně kontrolován stav stěn, aby bylo možné okamžitě identifikovat plísně. Dále by se neměl podceňovat   význam použití vhodných materiálů   při stavbě domu . Nakonec byste měli zabránit vnikání vlhkosti do domu vytvořením   bariér a odvodňovacích systémů   . Pokud se budete řídit těmito radami, bílá plíseň již nebude žádný problém a váš domov se stane útulným a především zdravým místem. Dobrá práce.