Bobkové listy: Hoďte je do pračky. Výsledek je výborný. Časem a častým praním    vaše oblíbené oblečení ztrácí barvu a lesk    . Abyste se tomuto epilogu vyhnuli,    existuje velmi jednoduchý tip, který pochází přímo od babiček,    a proto může být jen velmi účinný. Tímto babským lékem je jednoduše použití    bobkových listů    . Díky tomuto důmyslnému triku    dokážou listy této rostliny zafixovat barvy v látkách a udržet vaše oblečení nezměněné a zářivé i po mnoha praních    .

Bobkové listy: metoda pro pestrobarevné prádlo, ručně a v pračce

Časté praní    může způsobit, že barevné oblečení časem ztratí svou barvu a živost    . To    je způsobeno používáním horké vody    ,    příliš agresivními čisticími prostředky    a samozřejmě    četnými praními prováděnými v průběhu času    . Když se to však stane,    lze to napravit pouhým použitím bobkových listů    . Tato prostěradla    zachovávají barvu oblečení a dodávají mu zcela nový lesk    . Chcete-li to provést, musíte nejprve obnovit vše,    co potřebujete    :

  • 10 bobkových listů
  • 4 vrchovaté polévkové lžíce jedlé sody
  • Voda podle potřeby

V tuto chvíli zbývá jen určit, co je třeba udělat.

ruční proces

Nejprve musíte    nalít vodu do velkého, velkého hrnce. Poté musíte vařit vodu s bobkovými listy a jedlou sodou    . Jakmile dosáhne bodu varu    , vařte dalších asi 20 minut    . Tímto způsobem zrnka jedlé sody zcela rozpustí oleolit ​​přítomný v listech, což zachová barvu vašeho oblečení při jeho praní. Jakmile uplynou uvedené minuty,    stačí jen vypnout plyn a nechat směs chvíli vychladnout    . Výsledek pak přelijte    do mísy, tam poskládejte jednotlivé kousky a nechte celý den louhovat    . Následující den    oblečení vymáchejte a poté pokračujte v běžném praní v pračce    . Pokud chcete povlečení používat přímo v pračce, postupujte takto.

Bobkové listy v pračce.

I v tomto případě je postup velmi jednoduchý. Jednoduše    vezměte jutový nebo plátěný sáček a přidejte 4 lžíce jedlé sody a 10 bobkových listů    . Poté sáček uzavřete a    vložte přímo do bubnu pračky    . Nakonec    vyperte alespoň na 30 stupňů    . Na konci pracího cyklu    budete muset oblečení pouze pověsit a ujistit se, že není vystaveno přímému slunečnímu záření    .

Možnosti krys

Pokud chcete, můžete     místo bobkových listů použít jiné ingredience na vaření . Můžete si například    namočit oblečení do misky naplněné vodou a velkou sklenicí jablečného octa    . Současně můžete    do nádoby plné vody přidat také 5 lžic hrubé soli    . V obou případech    musíte oblečení nechat ve směsi po dobu 24 hodin    . Dobrá práce.