Bujné orchideje: velkolepé květiny s tímto řezem Pokud jste milovníkem zahradničení, jistě hledáte ty    nejlepší techniky prořezávání    , jak se postarat o své krásné    orchideje    . Se správnými technikami můžete získat rostliny, které vypadají jako autentická díla květinového umění. Dodržováním těchto    užitečných tipů    můžete zajistit, aby vaše orchideje kvetly zdravě. Pokud chcete vědět, jaké    techniky můžete použít    a které jsou přístupné všem, dokonce i začátečníkům, čtěte dále.  

Bujné orchideje: velkolepé květiny s tímto řezem

Aby vaše orchidej správně kvetla, musíte nejprve    vědět, kdy je ideální čas rostlinu zastřihnout    . Ve skutečnosti    po odkvětu, když květy uvadnou, stonek začne pomalu žloutnout    a tento jev naznačuje, že    je čas prořezávat    . Není tedy třeba spěchat, ale raději počkat na správný okamžik, právě proto, že není nutné přerušovat přirozený koloběh rostliny. Jedině tak dosáhnete zcela zdravého nového růstu. Je jasné, že každý druh orchideje má svůj rytmus a známky stárnutí. Proto    to musíme sledovat a čekat na správný okamžik    .   Dále je bezpodmínečně nutné vybrat nástroje k použití    .    Na rostlinu budete samozřejmě potřebovat    speciální nůžky    nebo    zahradnické nůžky . Kromě toho musí být nástroje, které mají být použity,    dezinfikovány a nabroušeny, aby se dosáhlo čistého, čistého řezu    a nepoškodily jemné tkáně orchideje. Výrazně tak snížíte riziko, že vaše oblíbená rostlina onemocní. Například u orchidejí byste měli    uříznout stonek těsně nad uzlem    , který na první pohled vypadá jako malý hrbolek na stonku. To umožňuje rostlině vytvářet nové květy ze základny stonku.

Bujné orchideje – všechny potřebné kroky! Tohle jsou oni.

Jak již bylo zmíněno výše, měli byste    své nástroje nejprve dezinfikovat    , abyste zabránili vniknutí patogenů do rostliny. Dále musíte identifikovat uzly, které je třeba odříznout, aby se podpořil růst rostlin. Typicky    by měl být řez proveden asi 1 centimetr nad uzlem nejblíže základně stonku,    aby se umožnil růst nového růstu přímo z uzliny. Dále musíte získat dokonalý řez    výpočtem úhlu a hloubky řezu    . Řez by měl být proveden pod úhlem    a vyvarovat se ponechání vodorovných ploch, které by mohly zadržovat vodu    a způsobit tak rozvoj houbových chorob. Jakmile je řez dokončen,    měl by se na řez aplikovat přírodní fungicid (skořice nebo peroxid vodíku),    aby se zabránilo infekci a podpořilo se rychlé a zdravé hojení rostliny.

Po prořezání

Samozřejmě i po seříznutí rostliny je potřeba provést určitá opatření. V první řadě byste se měli snažit    zalévat pravidelně,    ale nepřehánět to, protože    substrát by měl vypadat vlhký, ale nikdy není nasáklý vodou    . Dále byste měli    použít speciální hnojivo na orchideje,    které jim poskytne živiny nezbytné pro jejich růst. Orchidej by měla být umístěna na světlém místě    , ale ne na přímém slunci,    které by ji mohlo poškodit. Postupujte podle jednoduchých tipů na této stránce a vaše orchidej bude zdravá a prosperující.