DIY odvlhčovač – zbavte se vlhkosti za pouhé haléře! V zimě je velmi užitečné mít     doma odvlhčovač . Tento objekt    je schopen eliminovat vlhkost v domě    a proto jeho používáním lze zamezit   tvorbě kondenzace na vnitřním zasklení oken    nebo    tvorbě plísní   na stěnách domu. Prvotním zásahem by proto mělo být odstranění vlhkosti, protože může dlouhodobě poškodit vaše zdraví. Ve skutečnosti    může odvlhčovač zabránit malým rizikům od podráždění nosu a očí až po formy astmatu nebo dysfunkčního poškození dýchacích cest    . Zabránění růstu plísní v domácnosti by proto nemělo být úkolem, který je třeba brát na lehkou váhu, ale mělo by se stát základním úkolem každodenního života v   zimě   . Ze všech těchto důvodů    je    na trhu mnoho typů odvlhčovačů nebo spotřebičů schopných odstranit přebytečnou vlhkost ze vzduchu a přeměnit ji na vodu, která pak nevyhnutelně končí v nádrži, kterou je nutné vyprázdnit. Pokud však chcete   odvlhčovač za rozumnou cenu, respektive prakticky vlastní výroby   , čtěte dále. Níže naleznete odpověď na své problémy.

Domácí odvlhčovač: hospodárně odstraňuje vlhkost. Příliš snadné!

Jak jsme již zmínili, účinný domácí odvlhčovač může být skutečným přínosem pro vaše zdraví. Díky tomuto předmětu    budete moci eliminovat vlhkost z vašeho domova    a zabránit tak vzniku plísní, které mohou z dlouhodobého hlediska vašemu tělu jen škodit. Pokud nechcete za nákup odvlhčovače utrácet spoustu peněz,    můžete to udělat pouze vlastníma rukama a postupovat podle jednoduchých pokynů níže    . Chcete-li vyrobit domácí odvlhčovač, musíte nejprve    dát dohromady dva hrnce různých velikostí. Mohou být dřevěné    nebo    plastové    a     pokud si vyberete plast, můžete použít i jednoduchou láhev    (jako na fotografii výše).   Jakmile jste si vybrali nádoby, měli byste vzít nejmenší nádobu a    vyvrtat otvory po stranách    . Můžete použít horký hřebík, pokud je vaše nádoba plastová, nebo můžete použít vrtačku, pokud je nádoba dřevěná. V tuto chvíli stačí    vložit menší nádobu do větší    . Poté musíte    nasypat sůl do malé nádoby tak, aby byla zcela plná    . Sůl proto     absorbuje vlhkost přítomnou v domě a prochází otvory větší nádoby.   Váš domácí odvlhčovač je připraven    . V tomto okamžiku    byste měli svůj odvlhčovač vyprázdnit, dokud nedosáhnete určité konzistence    , jak je obvyklé u elektrických odvlhčovačů.

Vlhkost ve skříních.

Pokud však chcete eliminovat   vlhkost v prostředí, jako jsou skříně    ,    zásuvky    a    krabice    , můžete použít jedlou sodu    , která dokáže neutralizovat i ty nejnepříjemnější pachy.    Jednoduše vezměte malou misku, nasypte do ní 150 gramů jedlé sody a výsledek uložte do skříňky    . Pak jednoduše    jedlou sodu   vyměňte  každé 3 měsíce , nebo když si všimnete, že již není schopna absorbovat vlhkost,    a proto udržuje prostředí chladné. Reklama Řiďte se radami na této stránce a nebudete litovat!